ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Annem Her Şeye Değer” Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

“Annem Her Şeye Değer” Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği ve Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfının desteklediği “Annem Her Şeye Değer” Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasının ödül töreni Kocatepe Kültür Merkezinde yapıldı.

 

Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un açış konuşmasını yaptığı programda Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek ve Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem Aksoy da bir konuşma yaptı.

 

“Annem Her Şeye Değer” teması çerçevesinde şiir, resim ve kompozisyon yarışması düzenledikleri için Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı’na teşekkürlerini ileterek başladığı konuşmasında Vali Yardımcısı Aksoy, anneliğin yüce bir değer olduğunu ve tüm annelerin bu özel gününü kutladığını dile getirdi.

 

Karşılıksız sevmeyi, candan vermeyi bilen ve “Kendimden önce evladım gelir.” diyen yüce gönüllü, kendisinden özge yâr olmayan özverili tüm annelerimizin Anneler Gününü kutlayarak başladığı konuşmasında Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Annelerimiz vefanın adresi, özverinin diğer adı, hayata kucağında hazırlandığımız şefkat basamaklarımızdır. Bizi hayata adım adım hazırlayan yanımızdaki güç, arkamızdaki destek ve önümüzdeki rehberdir.

 

Annelik bir makamdır. Makamı âlâdır, bir zirvedir. Annelerimiz candır, candan öte, candan azizdir. Anne evladına candan bağlıdır evladıyla tarafından annelik ve annelik duygusu kadınlara verilmiş bir üst mertebedir. Kadim kültürümüzde cennet annelerin ayakları altındadır. Bu hadisten de anladığımız gibi anne cennete açılan kapıdır aralarında güzel bir his bağı, can bağı vardır. Bu bağ öyle şeffaftır ki arada gizli saklı olmaz; öyle incedir ki kırılmasın diye büyük özveri ister; öyle sağlamdır ki ne dost ne de düşman örseleyebilir, zarar verebilir.

 

Annelerimiz yürekleri büyük insanlar. Yürekleri öylesine büyüktür ki o büyük gönüllerinde tüm evlatlarını ayrı ayrı severler ve o sevgi paylaşıldıkça da artar. Nasıl güneş tüm dünyayı ısıtmaya yetiyorsa bir annenin sevgisi de tüm evlatlarına yeter. Bir anne evladını sadece çok sevmez, herkesten farklı sever, derin sever ve karşılıksız sever.  

 

Annelik; sokakta çocuğu oyun oynarken onun ayağına değecek taşı, rüzgarın eseceği yönü hesaplamaktır hatta evladına sert esecek rüzgarın bırakacağı tesiri bile hesaba katmaktır. Yavrusunun hangi saatte acıkacağını kestirebilmek ve onun karnını doyurmadan kendi açlığını hissetmemektir. Onun gülmesiyle mutlu olabilmek onun acısıyla hüzünlenebilmektir. Ağzıyla ‘iyiyim, bir sorun yok’ diyen çocuğunun gönlündeki hüznü, acıyı algılayabilmektir. Çünkü annelik tek yürekte atmaktır. Tek kalpte birleşmek, aynı duyguları yakalayabilmek, birlikte gülmek ve ağlamaktır.” dedi.

 

Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek anneler için yaslanılan en sağlam ve en kalın duvar benzetmesini yaparak başladığı konuşmasında Allah analarımızı başımızdan eksik etmesin diyerek de temennilerini dile getirdi. Programda bulunan tüm öğrencilerden annelerinin kıymetini bilmelerini ve onlara “üf” bile dememelerini, her zaman nezaketle büyüklerine hürmet etmelerini ve ebeveynlerine saygı göstermelerini istedi.

 

Ödül töreninde şiir ve kompozisyon dalında birinci olan öğrenciler eserlerini okuyarak salonda bulunanlara duygusal anlar yaşattı. Ödül töreninde dereceye giren öğrencilere ödüllerini tek tek takdim eden ve onları Cumhuriyet altınıyla ödüllendiren Sayın Gökçek, aynı zamanda çocukların annelerini de düşünerek hazırlattığı anne hediyelerini de iletmeleri üzerine annelere gönderdi.

 

Program Doğan Çağlar Özel Eğitim Meslek Lisesi ve Doğan Çağlar Ortopedik Engelliler İlkokulu-Ortaokulu öğrencilerinin kurduğu Mehter Takımının ziyafeti ardından da Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Şubesinde çocuk şarkıları yazan koordinatörlerin verdiği konserle son buldu.

 

Annem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini BulduAnnem Her Şeye Değer Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.