ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara’ya 3 Ödül Birden

Ankara’ya 3 Ödül Birden

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri sahiplerini buldu.

 

Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen ödül törenine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt,  Milli Eğitim Bakanlığı Bürokratları,Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ve çok sayıda İl Milli Eğitim Müdürü katıldı.

 

Törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ödüller için başvuru yapan bütün okulları, öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ne 1.047 projeyle başvuru yapıldığını, bu tür düzenlemelerde sıralama yapmanın çok zor olduğunu belirten Bakan Avcı: “Biz, pek çok alanda yaptığımız çalışmalarda yarışma kavramını bir tarafa bırakarak şölene dönüştürmeye ve tüm katılımcıları bir şekilde ödüllendirmeye çalışıyoruz. Birinci, ikinci ve üçüncü tabirlerini mecbur kalmadıkça kullanmamaya çalışıyoruz." dedi.

 

1.047 projenin tamamı paylaşılamayacağı için, 88 projenin bölgesel düzeyde, 15 projenin de Bakanlık düzeyinde tanıtıldığını ifade eden Bakan Avcı, "Vaktimiz ve yerimiz müsait olsa 1.047 eserin tamamını kamuoyuyla paylaşmak isterdik." dedi.

 

Bazı projelerin uygulanmasıyla performansın çeşitli şekillerde ölçülebildiğini, bu ölçümün sadece pilot uygulamaya ilişkin rakamlar ve yüzdeler olduğunu söyleyen Bakan Avcı: "Bu programı gerçekleştirirken amacımız, herhangi bir yerde yapılan iyi bir uygulamanın örnek olması ve diğer illerde, diğer okullarda da uygulanması. Dolayısıyla okul düzeyinde bir projenin toplumsal etkisi için 20-30 binle çarpmamız gerekir. İl ölçeğinde yapılan bir projede ise bunu 81 ile çarpmak gerekir ki burada büyük bir sinerji yatıyor."dedi.

 

Bakan Avcı, konuşmasının sonunda ödüllere ait kategorilerde bu yıl yenilik yaptıklarını Bakanlık olarak yerleştirmeye çalıştıkları bir diğer yeniliğin de ‘az laf, çok iş’ olduğunu vurguladı. “Asıl kahramanları görelim." diyerek ödüle layık görülenlere hediyelerini takdim eden Bakan Avcı, medya kuruluşlarının eğitimdeki bu güzel uygulamaları başkalarına örnek olacak şekilde tanıtmasını istediklerini dile getirerek, bunların paylaşılmasının eğitime katkı sunmak anlamını taşıyacağını vurguladı.

 

Ödül Töreninde Ankara Rüzgârı

Öğretim Yöntem ve Teknikleri/ Sanatsal, Kültürel, Sportif ve Çevreci Faaliyetler/ Okul İdaresinin Geliştirilmesi/  Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme ile Serbest Kategori dallarında 5 kategoride verilen 15 ödülden ikisi kurumsal ve biri de bireysel olmak üzere 3 ödül Ankara’nın oldu. Etimesgut/Eryaman Şehit Rıfat Çelik İlkokulu “Elim Elinde” isimli projesiyle, Yenimahalle/ Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Okuldan Sektöre” isimli projesiyle Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme kategorisinde kurumsal ödül almaya hak kazanırken Sincan/ Çokören Satılmış Yılmaz Ortaokulu´ndan Haluk Ataşer ise “Kapı Sabitleme Kilit Sistemi” adlı projesiyle Serbest Kategoride bireysel ödül almaya hak kazandılar.

 

29-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-2015

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.