ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara’dan Büyük Başarı: 2 Dalda Ödül

Ankara’dan Büyük Başarı: 2 Dalda Ödül

 

“Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında başarı gösteren kurumların ödüllendirildiği törende Ankara ödüle doymadı. Proje kapsamında 2013 yılı ve öncesi ile 2014 yılında olmak üzere iki ayrı dönem olarak değerlendirme yapıldı. Bu dönemlerde; kişisel gelişim ve eğitim, spor, çocuk gelişimi ve eğitimi alanlarında açtıkları kurslara ve belge alan katılımcı sayısına göre Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü her iki dönem değerlendirmesinde de ödül almaya layık görüldü.

 

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ödüllerini Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mustafa Kemal Biçerli’ nin elinden aldı.

 

“Okullar Hayat Olsun Projesi” 2011’de imzalanan protokolle başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği arasında 2011 yılında imzalanan protokolle yürürlüğe giren “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından başarı gösteren kurumların ödüllendirildiği tören 4 Şubat 2015’te Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

84 bin 973 kursla 1 milyon 60 bin 72 kişiye ulaşıldı, 1 milyon 226 bin 906 fidan dikildi.

Proje kapsamında açılan, kişisel gelişim ve eğitim, spor, çocuk gelişimi ve eğitimi alanlarının yoğun talep gördüğü, toplam 84 bin 973 kursta 1 milyon 60 bin 72 kişi katılarak belge aldı. Aynı zamanda düzenlenen kampanyayla 9 bin 552 okulda, 1 milyon 226 bin 906 fidan dikimi gerçekleştirilerek okulların yeşillendirilmesi sağlandı.

 

Yenimahalle ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile Halk Eğitim Müdürlükleri de ödüllendirildi.

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ödül aldığı değerlendirmede 2013 yılı ve öncesinde belge alan katılımcı sayısına göre Ankara Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yenimahalle Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ödüllendirildi. Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mamak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü de 2104 yılında belge alan katılımcı sayısına göre ödül almaya hak kazanan kurumlar arasında yerini aldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mustafa Kemal Biçerli’ nin katılımıyla gerçekleştirilen törene, 2013 yılı öncesi ile 2014 yılında başarılı olan illerin il milli eğitim müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve halk eğitimi merkezi müdürleri de katıldılar.

 

Ankaradan Büyük Başarı: 2 Dalda ÖdülAnkaradan Büyük Başarı: 2 Dalda ÖdülAnkaradan Büyük Başarı: 2 Dalda ÖdülAnkaradan Büyük Başarı: 2 Dalda ÖdülAnkaradan Büyük Başarı: 2 Dalda ÖdülAnkaradan Büyük Başarı: 2 Dalda ÖdülAnkaradan Büyük Başarı: 2 Dalda Ödül

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.