ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA’DA “SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK” YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

ANKARA’DA “SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK” YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin ortaklaşa düzenlediği bağımlılık konulu “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” isimli yarışmanın il birincileri belli oldu. Öğrencilerin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla 2011 yılından beri her yıl düzenli olarak yapılan yarışmanın Ankara il töreni 4 Nisan Perşembe günü Altındağ Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. 

Ödül törenine Ankara Vali Yardımcıları Sayın Ali SÖZEN, Sayın İsmail KÜRECİ, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdür Yardımcılarımız Hayati KOCA, Hüseyin BALTUTAR, Bayram GÜLEÇ ve Yeşilay Ankara Şube Başkanı Sayın Mevlüt KARATAŞ katılırken toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Yeşilay Temsilcileri, ödül alan öğrencilerin aileleri ve eğitim mensupları hazır bulundular.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen ve öğrencilerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak, onlara sigara, alkol, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavratmak amacıyla düzenlen resim, şiir, karikatür, kısa video, afiş ve kompozisyon alanındaki yarışmada il bazında birinci olan öğrencilere ödül ve plaketleri Vali Yardımcımız Sayın Ali SÖZEN ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR tarafından verildi.

04-04-201904-04-201904-04-201904-04-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.