ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

ANKARA'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

         Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün mozolesine çelenk sunması, Başöğretmen'imiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimiz için saygı duruşuyla başlayan törenler, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde Etimesgut İlçemizdeki törenle devam etti.

Etimesgut'taki törene Milli Eğitim ve Gençlik Spor Komisyon Başkanı Sayın Emrullah İşler, Genel Müdürlerimiz Sayın Burcu EYİSOY DALKIRAN, Hüseyin ACAR, Vali Yardımcımız Sayın Ali SÖZEN, Etimesgut Kaymakamı Sayın İzzettin SEVGİLİ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, İl ve İlçe Yöneticilerimiz, sivil toplum temsilcileri, okul yöneticilerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR konuşmasında öğretmenlere şöyle seslendi:

"Ne mutlu sana öğretmenim! Selam olsun sana öğretmenim! Üçgenin iç açıları kadar, insanın iç acılarını da bilenlere ve anlatanlara selam olsun! Selam olsun maddenin, katı, sıvı ve gaz haliyle birlikte incinmemesi gereken bir gönül hali de olduğunu anlatanlara! Ülkemizin yedi bölgeden oluştuğunu anlatırken, geçmişte olduğu gibi bugün de vatan toprağını korumak için yedi düvelle mücadele ettiğimizi anlatanlara selam olsun!

Selam olsun ismin yalın haliyle kalbin yalın halini birleştirenlere! Selam olsun, sayı saymayı öğretirken küçüklerini sevip büyüklerini saymayı da öğretenlere! Bir dili veya birden fazla dili öğretirken en önemli dilin gönül dili olduğunu öğretenlere selam olsun!

Öğrencisini bedensel olarak geliştirirken asıl meselenin ahlakla bütünleşmiş zeki ve çeviklik olduğunu anlatıp öğretenlere selam olsun!"

Program, öğretmenlerimizin hazırladıkları konser, yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi, emekli öğretmenlerimize hizmet şeref belgelerinin verilmesi ,hatıra fotoğrafı ve öğretmenler onuruna verilen yemek programıyla sona erdi.

24-11-201924-11-201924-11-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.