ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA BAŞLADI

ANKARA'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA BAŞLADI

         İlköğretim öğrencilerine okulu sevdirmek, okula uyum sağlanmasında yardımcı olmak, milletimizin eğitim ile kalkınacağını, okulun önemini, okumanın gerekliliğini anlatmak ve bunu topluma yaymak amacıyla düzenli olarak kutlanan İlköğretim Haftası 9 Eylül 2019 Pazartesi günü Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR'ın Ulus Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

         Sayın AKPINAR'a Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız ve Şube Müdürlerimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler de eşlik ettiler.

         Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından protokol üyeleri, eğitim mensupları ve öğrenciler Çankaya Muazzez Karaçay İlköğretim Okulu'ndaki kutlamalara geçtiler.

         Vali Yardımcımız Sayın Ali SÖZEN, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Çankaya Kaymakamı Sayın Hüdayar Mete BUHARA, Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Lütfü ŞEVRAN, Müdür Yardımcılarımız Hayati KOCA, Abdurrahman TÜLÜCE, Göktan METO, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yaşar TÜRK, Eğitim Mensupları, veliler ve öğrencilerin katıldığı Muazzez Karaçay İlköğretim Okulu'ndaki kutlamaların açılış konuşmasını Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR yaptı.

         Sayın AKPINAR "Tarih boyunca insan davranışlarını olumlu yönde etkilemede en etkin araç, eğitim olmuştur. Eğitim, kişiye yaşam boyu hizmet sunan bir süreç olup toplumların ekonomik, sosyal, kültürel ve politik gelişmelerini doğrudan etkilemektedir. Buna bağlı olarak eğitimin çağdaş gelişmeler doğrultusunda, toplumun ve bireylerin gereksinimlerine yanıt verecek biçimde düzenlenmesi de büyük önem arz etmektedir. Zira bireylerin çağın gereklerine uygun biçimde yetiştirilmesi, ancak nitelikli bir eğitimle gerçekleşebilir. Bu anlamda geleceği kuracak yeni nesillere hakları olan daha kaliteli eğitim imkânları sağlamanın yollarını bulmak, birlik ve beraberlik duygularını güçlendirerek, ülkemizi çağdaş uygarlığın önemli bir unsuru haline getirmek hepimizin birinci meselesi olmalıdır. Bizler bakanlığımızın "2023 Eğitim Vizyon Belgesi" ışığında çalışmalarımızı bu istikamette tüm hızıyla sürdürüyoruz. Ankara'da eğitim altyapısının güçlendirilmesi ve eğitimin kalitesinin artırılması adına çalışmalarımızı yürütüyoruz." diyerek eğitimin öneminden, yapılması gerekenlerden ve yapılanlardan bahsetti.

         Sayın AKPINAR, Ankara'da okul öncesi katılımı ve niteliği artırmak için "Minik Seğmenlerin Kardeşliği" projesini hayata geçirerek, dezavantajlı bölgelerdeki anaokullarının her yönden desteklenerek okullar arasındaki nitelik farkını en aza indirmeyi amaçladıklarını söyleyerek hedeflerinin herkese eşit ve farksız bir eğitim sunmak olduğunu belirtti.

         Müdürümüz AKPINAR meslektaşlarına: "Biliniz ki eğitimcilik, dünyanın en kutsal ve buna karşın büyük sorumluluk taşıyan mesleğidir. Bunun için öğretmenlerin kendilerini sürekli olarak yenilemeleri, gelişmeleri yakından takip etmeleri gerekir. Unutulmamalıdır ki öğretmen, yaptıkları kadar yapamadıklarından da sorumludur. Bu bilinçle yeni eğitim öğretim yılına adım atmalı ve aynı kararlılıkla yoluna devam etmelidir." dedi.

         Öğrencilere de seslenen Sayın AKPINAR: "Sizleri geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. Bu nedenle sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz için tüm imkânlarımızı sizlerin hizmetine sunma çabası içerisindeyiz. Unutmayınız ki başarının yolu düzenli olarak çok çalışmaktan geçer. Çalışın, sorgulayın, doğruyu yanlıştan ayırt etmenin yollarını arayın. Sosyal, sportif ve sanatsal aktivitelerde yer alın." dedi.

         Müdürümüz konuşmasının son kısmında katılımcılara seslenerek "Herkesin yeni eğitim ve öğretim yılını bir kez daha kutluyorum. 2019 ? 2020 Eğitim Öğretim yılının ülkemize, milletimize ve Ankara'mıza hayırlar getirmesini temenni ediyor; tüm katılımcıları, yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve öğrencilerimizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum." dedi.

         Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR'ın konuşmasından sonra farklı ilçelerden gelen koroların müzik dinletisi ve halk oyunları gösterileri ile devam eden etkinlik protokol üyelerinin öğrencilerin ilk ders zilini çalmasıyla son buldu.

09-09-201909-09-201909-09-201909-09-201909-09-201909-09-201909-09-201909-09-201909-09-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.