ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara'da "Aile Okulu" Eğitimleri Devam Ediyor

Ankara'da

Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Aile Okulu Projesinin" ilimizdeki faaliyetleri devam etmektedir. Proje kapsamında gerçekleştirilen Veli Eğitimlerinde; "Aile İçi İletişim Becerileri, Ahlaki Gelişim, Sosyal ve Duygusal Beceri Gelişimi, Çatışma ve Stres Yönetimi, Bağımlılık, Akran İlişkileri, Sağlıklı ve Fiziksel Aktivite, Bilinçli ve Güvenli Teknoloji Kullanımı" konularında önemli bilgi paylaşımında bulunulmaktadır. Bu eğitimler, toplumun temel yapı taşı olan aile kurumunun güçlenmesine, okul aile iş birliğinin artırılmasına katkı sağladığı gibi güçlü bir toplum oluşturulmasında da son derece önemli bir sonuç sağlayacaktır. 

İlimizde tüm Halk Eğitimi Merkezleri tarafından Aile Okulu Veli Eğitimleri kursları devam etmektedir. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Harun FATSA; "Yapılan eğitimlerde amaçlanan aile değerleri, aile içi iletişim, sosyal, psikolojik ve duygusal gelişim, çevre bilinci, stres yönetimi, madde bağımlılığını önlemeye yönelik yaklaşımlar başta olmak üzere bir çok konuda veli eğitimi gerçekleştirildi. Kurslara katılım sağlayan binlerce velimiz aldıkları eğitime ilişkin memnuniyetlerini dile getirmektedir. Halk Eğitimi Merkezlerimizde açılan kurslarımızda, tüm velilerimizi aramızda görmekten memnuniyet duyarız." dedi.

18-12-202218-12-2022

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.