ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara ve Türkiye’ye Örnek Oluşturacak Çocuk Kültür Merkezi İçin İlk İmzalar Atıldı

Ankara ve Türkiye’ye Örnek Oluşturacak Çocuk Kültür Merkezi İçin İlk İmzalar Atıldı

 

Çocuk Dostu Şehir Ankara Projesi kapsamında yapılması planlanan Ankara Çocuk Kültür Merkezi için Ankara Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

 

Tören Ankara Üniversitesi Çocuk Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Müge Artar’ ın Çocuk Dostu Ankara ve Çocuk Kültür Merkezi Projeleri hakkında yaptığı kısa sunumun ardından Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt söz aldı. Konuşmasında neden böyle bir projeye ihtiyaç duyulduğu ve bugüne kadar Çocuk Dostu Ankara Projesi kapsamında ne tür faaliyetler yapıldığından kısaca söz etti. Devamında: “ Biz bir ilki gerçekleştirip çocuklarımızın bilimsel, akademik eğitimle birlikte sanat, kültür, spor ve sosyal etkinlik gibi alanlarda da eğitim alabilecekleri bir merkez kurmak düşüncesindeyiz. Sağ olsunlar, Sayın Ankara Eski Valimiz Alâaddin Yüksel ve Vali Yardımcımız Sayın Kemal Karadağ, başından beri projeyi sahiplendiler; projede bize destek oldular. Görev değişikliğiyle bayrağı devralan Sayın Süleyman Hurrem Aksoy da bizden desteğini hiç esirgemedi. Bu sayede bugünlere geldik ve daha büyük hayaller kurabiliyoruz.” dedi.

 

Bozkurt, merkezde ne tür çalışmaların hangi programlar doğrultusunda yürütüleceğinden bahsederek konuşmasını sürdürdü. Ankara Üniversitesi Rektörü ve onun şahsında emeği geçen üniversite mensuplarına; projeye katkısı olan vali yardımcılarına ve projenin teknik sorumluluğunu ve sekretaryasını yürüten İl MEM çalışanlarına teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

 

Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş de yaptığı konuşmada Ankara’ da birlikte yaşayan, bu şehrin havasını birlikte soluyan insanların duyarlı davranması gerektiğini vurgulayarak: “ Çocuklarla dost bir kent inşa etmek için elbirliğiyle çalışmalıyız; onlar bizim yarınımız, yarınlarımıza yatırım yapmalıyız. Hep birlikte insana değer veren bir kent kültürü oluşturmalıyız. Biz üniversite olarak Ankara için yapılan her güzel işin yanında hatta içinde olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu projede de sizlerle birlikte olmaktan ve böylesine özel bir çalışmanın parçası olmaktan dolayı son derece mutluyuz.” dedi. Üniversitelerinin Ankara’nın ve Ankaralının üniversitesi olduğuna vurgu yaparak konuşmasını tamamladı.

 

Vali Yardımcısı Kemal Karadağ, büyük bir heyecan ve coşkuyla başladıkları Çocuk Dostu Ankara projesinin çalışmalarına bundan sonra da gönüllü bir nefer olarak devam etmek arzusunda olduğunu belirtti.

 

Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem Aksoy da konuşmasında: “ Böyle bir merkezin Ankara’ da ve özellikle Ankara Üniversitesiyle birlikte kuruluyor olması çok önemli kazanç. Bu salondakiler tarihi bir günü yaşıyor. Sanıyorum Türkiye’de bu şekilde kurulmuş bir merkez yok, burası ilk olacak; sizler de bu ‘ilk ’in mimarlarısınız. Bizler burada bir tarihe tanıklık ediyoruz; dolayısıyla sizler de bir tarih yazıyorsunuz, dersem bu manada sanıyorum abartmış olmam. Emeğinize sağlık. Ben de Kemal Bey’den devraldığım bayrağı taşımak hususunda olduğu gibi bu tür faydalı çalışmalarda yanınızda olmak konusunda da kararlıyım. ”dedi.

 

Daha sonra Ankara Çocuk Kültür Merkezi kurulmasına dair protokol Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş ve İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt tarafından, hayırlı olması dilekleriyle, imzalandı.

 

Ankara Üniversitesi Senato Salonunda düzenlenen imza törenine ilgi oldukça fazlaydı. İmza törenini izlemek üzere proje koordinatörlüğü çalışanlarının yanı sıra; Ankara Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile Ankara Üniversitesi mensupları da hazır bulundu.

 

Ankara ve Türkiyeye Örnek Oluşturacak Çocuk Kültür Merkezi İçin İlk İmzalar AtıldıAnkara ve Türkiyeye Örnek Oluşturacak Çocuk Kültür Merkezi İçin İlk İmzalar AtıldıAnkara ve Türkiyeye Örnek Oluşturacak Çocuk Kültür Merkezi İçin İlk İmzalar AtıldıAnkara ve Türkiyeye Örnek Oluşturacak Çocuk Kültür Merkezi İçin İlk İmzalar AtıldıAnkara ve Türkiyeye Örnek Oluşturacak Çocuk Kültür Merkezi İçin İlk İmzalar AtıldıAnkara ve Türkiyeye Örnek Oluşturacak Çocuk Kültür Merkezi İçin İlk İmzalar Atıldı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.