ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA VALİMİZ SAYIN VASİP ŞAHİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NDA KOLTUĞUNU DEVRETTİ

ANKARA VALİMİZ SAYIN VASİP ŞAHİN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NDA KOLTUĞUNU DEVRETTİ

         23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yılı nedeniyle Ankara Valimiz Sayın Vasip ŞAHİN çeşitli okullardan gelen öğrencileri makamında kabul etti. Vali Yardımcımız Sayın Ali SÖZEN, Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Hüseyin BALTUTAR ve Göktan METO’nun da katıldığı ziyarette Sayın ŞAHİN koltuğunu Sincan Ali Semerkandi İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Nefise Belinay KAYIŞLI’ya devretti.

         Vali Şahin, devir sırasında yaptığı konuşmada “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı kutluyorum. Sizleri bugün burada ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Devlet olarak, millet olarak adeta seferberlik anlayışı içinde sizlere en iyi şartları hazırlamanın gayreti içindeyiz. Sizlerin de hazırlanan imkânları en iyi şekilde değerlendirmenizi ve başarılı olmanızı istiyoruz. Elde edeceğiniz başarılarla geleceğimiz daha güzel, daha müreffeh olacaktır. Bu konuda sizlere güveniyoruz.” dedi.

            Vali Şahin’in makam koltuğunu devrettiği Nefise Belinay Kayışlı da milli iradenin temsil makamı Meclis’imizin, milletimizin bağımsızlık mücadelesinin kuşkusuz en önemli adımı olduğunu söyleyerek: “Tüm dünya milletlerinin tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir kurtuluş destanına sahip Türk çocukları olarak bu gururu bize yaşatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını ve bu vatan uğruna canları ve kanlarıyla mücadele etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Sayın Valim, bu makamı temsil etme mutluluğunu bizlere yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. Yine arkadaşlarım adına tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’larını kutluyor, barış, mutluluk ve neşe dolu günler diliyorum.” ifadelerini kullandı. 

       Törene katılan çocuklar ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Şahin, ziyaretin sonunda birlikte fotoğraf çektirdiği çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

24-04-201924-04-201924-04-201924-04-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.