ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ankara Üniversite Tercih Fuarı” Açıldı

“Ankara Üniversite Tercih Fuarı” Açıldı

Üniversite adayı gençlerin kritik bir süreç olan tercih dönemini en iyi şekilde değerlendirmesi için kurulan  "Ankara Üniversite Tercih Fuarı"nın açılışı Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt tarafından ATO Congresium’da yapıldı.

 

Ankara’da ilk defa 100’e yakın devlet ve vakıf üniversiteleriyle birlikte uluslar arası üniversitelerin de kurduğu standlarda üniversite akademisyenleri, yetkilileri ve eğitim uzmanları tarafından öğrencilere hizmet verilmeye başlandı.

 

8-9 Temmuz 2015 tarihlerinde 10:00-18:00 saat aralığında öğrenci ve velilerimizin ücretsiz ziyaret edebileceği fuar, öğrencilerimizin üniversitelerle ve tercihlerle ilgili en doğru ve net bilgiye tek elden ulaşımını sağlıyor. Tercih Fuarını ziyaret eden öğrencilerimiz danışma masalarında en doğru yönlendirmeyle tercihlerini yapabilme imkanına sahip olacak ve üniversitelerin yetkilileriyle yüz yüze ve soru cevap niteliğinde görüşme fırsatı yakalayıp,  burs olanakları, yatay ve dikey geçiş, çift ana dal, yan dal, taban puanlar, tercih ve sıralamalar hakkında da bilgi sahibi olabilecekler. Ayrıca Üniversite Tercih Fuarında, üniversitelerin akademisyenleri tarafından “Meslek Seçimi, Kariyer Planlama, Doğru Tercih, Tercihin Altın Kuralları” konularında seminerler verilecektir.

 

ATO Congresium’da düzenlenen fuarın açılışında gazetecilere açıklama yapan ve Tercih Fuarı hakkında bilgi veren Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt,  bu çalışmayı hayata geçirmekteki amaçlarını belirtti.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına ve EKET Fuarcılığa katkılarından dolayı teşekkür eden ve  doğru yönlendirmelerle gençlere bilinç kazandırarak onları severek yapabilecekleri ve severek yaptıkları için de başarılı olabilecekleri mesleklere yönlendirmeye ve  kişiliklerine uygun meslekleri tanımaları için onlara fırsat sunmaya çalıştıklarını belirterek başladığı konuşmasında Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Gençlerimiz üniversite tercihleriyle sadece bir okul tercihi yapmıyor. Bundan sonraki hayatlarının tercihlerini gerçekleştiriyorlar. Nasıl bir meslek ve hayat sahibi olacaklarını, hayat standartlarını belirliyorlar. İşte biz bu yüzden üniversite tercihlerini bu kadar önemsiyor ve çalışmalarımıza bu hassasiyetle yaklaşıyoruz.” dedi.

 

Doğru tercihin bir öğrenci için sadece doğru eğitim almak olmadığını aynı zamanda tercihinin tüm yaşamını da şekillendirdiğini dile getiren Bozkurt: “Öğrencilerimizin tercih dönemlerinde zaman zaman tercih hatası yaparak istemedikleri bölümlere gitmek zorunda kaldıklarını, meslekleri tanımadan,  bilmeden bu bölüme puanım yetiyor diye tercihte bulunduklarını, kulaktan dolma bilgilerle ve bu konuda bilgisi olmayan kişilerce yönlendirildiklerini ne yazık ki biliyoruz. Bu da gençlerimizin üniversiteye başlama sürecinde yanlış adım atmalarına neden oluyor. Ailelerden isteğimiz “Üniversite Tercih Fuarı”na çocuklarıyla birlikte gelmeleri, tercihlerini alanında uzman kişilerin oluşturduğu danışma masalarında yaptırmaları ve evlatlarının meslekleri tanımalarına ve gelecekte yapmak istedikleri mesleği tercih etmelerine fırsat sağlamalarıdır.” dedi.

 

Üniversitelerin standlarını gezen, öğrenci ve velilerle değerlendirmelerde bulunan Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, öğrencilerden kazandıklarında mutlu olabilecekleri ve kendilerini mutlu ve huzurlu hissederek çalışabilecekleri  meslekleri tercih etmelerini istedi. Okul müdürlerinden de ricası üniversite adayı tüm öğrencilere ulaşmaları ve öğrencilerin fuara yönlendirilmesi ve gençlerin tercih konusunda doğru destek almalarını sağlamaları yönünde oldu. Erol Bozkurt fuara sadece bu yıl tercih yapacak öğrencileri değil gelecek yıllarda üniversiteye gidecek öğrencileri de beklediklerini sözlerine ekledi. 

 

Ankara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı AçıldıAnkara Üniversite Tercih Fuarı Açıldı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.