ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara TEOG Hazırlıklarını Tamamladı

Tüm yurtta 23 - 24 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarının bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Ankara TEOG Hazırlıklarını Tamamladı

Ankara Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı başkanlığında, Kahramankazan ilçemizde düzenlenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarının bilgilendirme toplantısına ilgili İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ile Ankara’nın tüm İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

15 Temmuz gecesi hain darbe girişimine karşı tek bilek, tek yürek olarak ilçelerine ‘Kahraman’ ünvanını kazandıran Kazan halkına minnet ve şükranlarını sunarak konuşmasına başlayan Vefa Bardakcı; ‘Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 23 - 24 Kasım tarihlerinde yapılacak TEOG sınavları için gerekli tüm hazırlıkları tamamlamış bulunuyoruz. Ankara’da 668 okulumuzda 5.744 sınav salonunda 13.779 görevli öğretmen eşliğinde gerçekleştirilecek sınavlara toplam 72.129 öğrencimiz katılacak. Sınavları başarılı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için her türlü tedbiri almış bulunuyoruz. Umudumuz, çocuklarımızın bu süreci güler yüzler ve başarılar ile geride bırakmasıdır. Sınava girecek bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum.’ dedi.

Toplantıda ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Okul Temelli Gelişim Modeli çalışmalarının yürütülmesi hakkında bilgilendirmeler de yapıldı. Okul Gelişim Modeli Sisteminin düzenli bir şekilde kullanıldığı sürece okullarımızda başarının artarak devam edeceğini vurgulayan Bardakcı; ‘Okullarımızın kendi çevre şartlarını göz önüne alarak hazırlayacağı hedef çalışmaları ve kendi okullarının gelişim planları sayesinde TEOG, YGS ve LYS gibi bütün sınavlarda başarımızı şansa bırakmamış olacağız. Okul Gelişim Modelinin öncelikli olarak iki amacı vardır. Birincisi, TEOG, YGS ve LYS gibi merkezi sistem sınavlarından toplanan verilerin analiz edilmesiyle okullara mevcut durumlarıyla ilgili dönütler sunmaktır.  İkincisi ise, okulların kendi belirleyeceği ölçülebilir hedeflerini izleyerek akademik, sosyal, sportif, kültürel ve diğer alanlarda mevcut performansı artırmaktır. Biz Ankara’da eğitimin ve okulların içinde olmak ve her zaman eğitimi desteklemek istiyoruz.’ dedi.

TEOG´la ilgili olarak daha önce de tüm ilçelerin sınavlardan sorumlu şube müdürlerinin katıldığı toplantının devamı niteliğindeki bu toplantı Kahramankazan İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Oğuz´un Kahramankazan ilçesinin eğitimdeki başarı durumu, yetiştirme kursları, okul, öğretmen ve öğrenci istatistikleri hakkındaki sunumu ile sonlandı. 21-11-201621-11-201621-11-201621-11-201621-11-2016

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.