ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi ile Müdürlüğümüz Arasında Eğitimde İş Birliği Protokolü İmzalandı

Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi arasında Fen ve Sosyal Bilimler Projesi  ve  Programı uygulayan Anadolu İmam Hatip Liselerinde uygulanan projenin ve programın  amaçları doğrultusunda eğitim öğretim faaliyetlerini yürütmek için işbirliği protokolü imzalandı.
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi ile Müdürlüğümüz Arasında Eğitimde İş Birliği Protokolü İmzalandı

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesinde düzenlenen imza törenine Ankara sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş, Ankara Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul ve protokol kapsamındaki  Anadolu İmam Hatip Liselerinin Müdürleri katıldı.

Fen ve Sosyal Bilimler Projesi  ve  Programı uygulayan Anadolu İmam Hatip Liselerinde öğrenim gören öğrencilere belirli bir program çerçevesinde, üniversite kampüsü ve kütüphanelerinden yararlanmalarına, belirlenmiş derslere katılabilmelerine, üniversitenin uygun gördüğü öğretim üyeleri ile irtibata geçebilmelerine, kariyer merkezlerinin hizmetlerinden yararlanabilmelerine imkan sağlamak, ihtiyaç duyulan alanlarda toplantılar ve hizmetiçi eğitimler düzenlemek gibi hükümleri  kapsayan protokolün imza töreninde konuşma yapan  Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca, işbirliği protokolünden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ‘Fen ve Sosyal Bilimler Projesi  ve  Programı uygulayan Anadolu İmam Hatip Liselerinin özellikle sosyal bilimler kısmına doğrudan hitap eden bir üniversite olarak, kendimizi sizin devamınız olarak görüyoruz ve bundan da büyük bir onur duyuyoruz.’ dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, Fen ve Sosyal Bilimler Projesi  ve  Programı uygulayan Anadolu İmam Hatip Liselerinin  ilk defa  bir üniversiteyle toplu halde işbirliği protokolü imzaladığına dikkat çekerek, ‘Ankara Sosyal Bilimler Üniversitemiz ile eğitim ile ilgili sorunları yerinde görmek, izlemek ve bu sorunların iyileştirilmesi ve eğitim öğretimin geliştirilmesi ile ilgili hususlarda bize akademik destek ve katkı sağlamak amacıyla böyle bir ortaklığa, işbirliğine girdikleri için başta rektörümüze, rektör yardımcımıza ve şahsınızda üniversitede çalışan tüm akademisyenlere  ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.’ dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul ise, Üniversiteler ile Fen ve Sosyal Bilimler Projesi  ve  Programı uygulayan Anadolu İmam Hatip Liseleri arasındaki işbirliklerinin Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel  Müdürlüğünün özellikle üzerinde durduğu bir konu olduğunu vurgulayarak, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Yönetimine ve Ankara Millî Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

İmza töreni toplu fotoğraf çekimi ve üniversite yerleşkenin gezilmesi  ile son buldu.

08-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-2016

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.