ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’ un Yarıyıl Tatili Mesajı

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’ un Yarıyıl Tatili Mesajı

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı 1.dönem sonunda Ankara’da eğitim görüp karne almaya hak kazanan okul öncesinde 67 bin 927; ilkokulda 313 bin 832; ortaokulda 288 bin 466;  ortaöğretimde 282 bin 225 öğrencimiz toplamda 952 bin 450 öğrencimiz bu dönemde karne almayı hak ettiler.

 

Çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Onlar geleceğimizin mimarı ve teminatıdır. Değişen dünyaya uyum sağlamak, gençlerimizin en üst seviyede yetişmeleri için uygun eğitim ortamları hazırlamak durumundayız. Bu nedenle geleceğe hazırlayacağımız çocuklarımızı içlerinde var olan güç ve yeteneklerini ortaya çıkaran bir eğitim anlayışıyla yetiştirmeliyiz. Her fırsatta çocuklarımızın okullarında mutlu olmalarını, okullarına istekle ve koşarak gelmelerini sağlayacak ortamları oluşturmaya çalışıyoruz. Çünkü mutlu okulun; mutlu öğrenciler ve mutlu öğretmenlerden ibaret olduğu gerçeğine inanıyoruz.

 

Geleceğimizin Mimarı Sevgili Öğrenciler,

Bir eğitim öğretim yılı ilk döneminin sonuna geldiniz. Çok çalıştınız, didindiniz, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Sevgili yavrularımız, hepinizi çalışmalarınız ve başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Yorucu bir dönemi geride bıraktınız. Büyük bir heyecanla beklediğiniz ve bir dönem boyunca çalışarak almayı hak ettiğiniz karneleriniz, aslında sadece bu yarıyılda eğitimini aldığınız derslerdeki başarınızın seviyesini gösteriyor. Dolayısıyla karneniz sizin şahsiyetinizin, insani değerlerinizin ya da zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın belgesidir.

 

Başarılarınızın her alanda sürmesini temenni ediyor, Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman yanınızda olduğumuzu ve sizler için en iyiye ulaşmak adına çalıştığımızı bilmenizi istiyorum. Hepinize iyi tatiller dilerken gözlerinizden öpüyor,  dinlenmiş ve huzurlu bir şekilde okullarınıza dönmenizi arzu ettiğimi vurgulamak istiyorum.

 

Değerli Veliler,

Evlatlarınızı çok sevdiğinizi, tüm imkânlarınızı onlar için seferber ettiğinizi ve evlatlarınızın en iyi yerlerde olmasını arzu ettiğinizden eminiz.  Çocuklarını karşılıksız sevebilmek, onların iyi gününde de kötü gününde de yanlarında olabilmek bir erdemdir. Karne notları nasıl olursa olsun çocuklarınızın yanında olmanız, onları anladığınızı gösteren davranışlarda bulunmanız öğrencilerimiz için son derece önemli olacak ve onların yanında olmanız özgüvenlerini arttıracaktır. Onların sizin güveninize ve sevginize ihtiyacı vardır. Çünkü sizler onların hep arkalarında olduğuna inandıkları, güvenle yaslanabildikleri yıkılmaz duvarlarısınız.

 

Çocuklarınızın başarılarının sadece karnelerindeki notların yer aldığı bölümden oluşmadığını onların başarısının aynı zamanda davranış ve tutumlarının değerlendirildiği bölümden de oluştuğunu unutmayınız. Karnelerdeki notların yer aldığı bölüm ‘iyi öğrenci olma yolundaki adımların’, davranışlarının değerlendirildiği bölüm de ‘iyi insan olma yolunda atılan adımların’ ulaştığı noktayı gösterir. Evladınızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi bir insan olmasının da önemli olduğunu unutmayınız. Biz çocuklarımızın her şeyden önce iyi bir evlat, iyi bir vatandaş; nihayetinde de iyi bir insan olmasını arzuluyoruz. Bunu en az akademik başarıları kadar önemsiyoruz.

 

Çocuklarımızın başarılı olması, sizin onlara göstereceğiniz sevgi, hoşgörü ve anlayışa bağlıdır. Bu nedenle onlara şefkat ve merhamet duygularınızla muamele ederek iletişim kurmaya çalışın ve çocuğunuzun karnesini değerlendirirken kişiliğini incitmeden duygularınızı aktarınız. Karnelerindeki durumlarının onlara olan duygularınızı etkilemesine izin vermeyiniz.

 

Kıymetli Meslektaşlarım 

Eğitim ve öğretim hayatında öğrencilerimize en yakın mesafede duran, onlarla sıkı bir iletişim içinde olan tüm yönetici ve öğretmenlerimize, öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak amacıyla yaptıkları tüm özverili çalışmalar için ayrıca bu dönemi başarılı ve sorunsuz olarak tamamladıkları için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Bakanlığımızın, nitelikli bir eğitimin toplumumuzun her bireyine en üst seviyede ulaştırılması; öğrencilerimizi dünyadaki çağdaşları ile rekabet edebilecek becerilerle donanmış, problem çözebilen ve üretken, millî ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak  yetiştirmek adına öncelikli hedefleri vardır.  Sayın Bakanımızın imzasıyla Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen “Öğrencilerimize Yönelik Uygulamalar” ile ilgili yazılarında öğrencilerimizin yarıyıl tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerini, dinlenmiş bir şekilde yeni döneme sağlıklı bir başlangıç yapabilmelerini ve ilgi alanlarına da zaman ayırabilmelerini sağlamak için yarıyıl tatilinde öğrencilerimize ödev verilmemesini duyurdular. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın politika ve uygulamalarını hassasiyetle yerine getirmekteyiz. 

 

Milli Eğitim camiasının kıymetli bireyleri olan siz sevgili öğretmenlerimizden isteğimiz nitelikli eğitimin her öğrencimize en üst seviyede kazandırılması ve bunun için çaba gösterilmesidir. Öğrencilerimizin özgüvenli yetişmeleri, kendilerinden emin olarak yarınlara adımlarını sağlam atabilmeleri ve kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmeleri bizim için oldukça önemlidir. Çocuklarımızın yetişmesinde emeğinizin, gayretinizin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Eğitim öğretim yılı birinci dönem süresince özverili çalışmalar için teşekkürlerimi sunuyor, hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.