ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt Haymana’da

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt Haymana’da

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt başkanlığında Haymana ilçesinde yapıldı.

 

Toplantı öncesinde Haymana Kaymakamı Turan Erdoğan’ı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt daha sonra Haymana İmam Hatip Ortaokulunu, 12 Eylül İlkokulunu ve Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Eğitim çalışmalarının merkezi olan öğretmen ve öğrencileri kendi mekanlarında ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Bozkurt öğrencilerin ilgi, dikkat, gayret ve samimiyetinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde yapılan toplantıya Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.  Haymana Kaymakamı Turan Erdoğan ve Belediye Başkanı Özdemir Turgut da toplantının açılışına iştirak ederek toplantının ilçelerinde yapılmış olmasından duydukları memnuniyeti ve mutluluğu dile getirdiler.

 

Toplantıda Ankara’nın öğrencisiyle, öğretmeniyle 1 milyonun üzerinde büyük bir eğitim ailesi olduğunu belirten Ankara Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “ Ankara’da eğitimi yönetenler olarak çok önemli bir sorumluluğu büyük bir mutluluk ve gururla üzerimizde taşıyoruz. İşimiz yani öğrencilerimiz üzerindeki dikkatimizi hiç azaltmadan ve farklı noktalara kaydırmadan yolumuza devam ettik, ediyoruz ve edeceğiz. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi bedenen, zihnen ve ruhen yarınlara hazırlamak her şeyden önemli. Bu bakımdan Ankara’da öğrencilerimizin gelişimini olumsuz etkileyebilecek her unsurla mücadele etmek de görev alanımız içinde.”dedi.

 

Ankara’nın ilçeleri bakımından tam bir Türkiye mozaiği olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “ İlçelerimiz, Anadolu’nun birçok şehriyle yapı olarak, nüfus olarak benzerlik göstermekte. Donanım ve birikim olarak biz çok iyi bir ekibiz. Her gün Ankara yollarında öğrencilerimizi taşıyan 7.200 servis aracından tutun da 4.000’e yakın resmi ve özel kurumun kapısının açılmasına kadar, kursiyerlerle beraber 1 milyon 200 bin öğrencimizden tutun da 65 bine yaklaşan öğretmenimizin her türlü iş ve işlemini büyük bir sorumluluk duygusuyla yürütüyoruz.”dedi 

 

Ankara’nın, ülkemizin başkenti olması sebebiyle de özel bir konumunun olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Eğitim yılı açılışından beri Ankara düzeyinde birçok program gerçekleştirildi. Yoğun ve yorucu ancak bir o kadar da başarılı bir çalışma temposu yakaladık. Bizim başarımız tesadüfi değil tam aksine gayretli ve yüksek sorumluluk bilinciyle gerçekleştirdiğimiz çalışmaların ürünü. Bu başarıda İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin çabası da çok önemli.”dedi.

 

İyilik ve yardımseverlik projelerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hayırlı her işte varız. Başkalarının dertlerini dert edinen, onların dertlerinden kurtulması için elini taşın altına koyan bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Atalarımıza ait kadim kültürün bir mirası olan bu duygu ve düşüncenin öğrencilerimizde de yaşamasını istiyoruz. Yolda bulunan bir taşın, birisinin ayağına takılarak kişiye zarar verir düşüncesiyle kaldırılmasını bile değerli buluyoruz. Bu anlamda değerler eğitimine büyük önem veriyor ve bu eğitimleri her ortamda destekliyoruz.”dedi.

 

Yaptıkları ve yapmak istedikleri okul onarımları, projeleri ve ihaleleri hakkında da konuşan Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “ Sene sonuna kadar 400 okulumuzun tadilatını bitirmeyi düşünüyoruz. Bu sayıyı okul sayısına oranladığımızda her 5 yılda bir okulları yenileyeceğiz anlamına gelmektedir.”dedi. Yatılı öğrencilerin kaldığı pansiyonlarda koğuş düzeni yerine öğrencilerin rahat edebilecekleri daha modern bir düzen getireceklerini ifade eden Bozkurt,  yeni yaptıkları okul projeleri konusunda iddialı olduklarını belirtti. 190 civarı okulun ihale hazırlığının yapılacağını 108 projenin de beklediğini ifade etti.

 

Toplantıda çeşitli konularda değerlendirmeler yapan Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili çalışmaların iyi gittiğini, bu kurslarla ilgili öğrenci ve velilerden olumlu dönütler aldıklarını, bu kursları çok önemsediklerini ve kursların işleyişini yakından takip ettiklerini belirtti.

 

Okullarda güvenlikle ilgili sorunların azaldığını bunda Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içinde yaptıkları çalışmaların ve eğitim yöneticilerinin hassas tutum sergilemelerinin etkili olduğunu aktardı ve 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek TEOG sınavlarına ilişkin hazırlıkları tamamlamak için çalıştıklarını, daha önceki sınavlarda Ankara’da herhangi bir sorun yaşamadıklarını ve bu eğitim öğretim yılında yapılacak sınavlarda da herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak adına titiz ve özverili bir çalışma yürüttüklerini ifade etti.

 

Toplantıda İnsan Kaynakları Şubesi Müdür Yardımcısı M. Tayyip Kahyaoğlu, İnsan Kaynakları Şubesi Müdür Yardımcısı İrfan Yurtdoğan ile İnşaat ve Emlak Şubeleri Koordinatör Müdür Yardımcısı İsmail Çetinkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlerine birimleriyle ilgili sunumlar yaptılar.

 

Toplantı sonunda Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş, bu toplantıya ev sahipliği yapmaktan duydukları mutluluğu ifade ederek Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’a bir tablo hediye etti.

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.