ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü TEOG Sınavı için Tüm Hazırlıklarını Tamamladı

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü TEOG Sınavı için Tüm Hazırlıklarını Tamamladı

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, 29-30 Nisan tarihlerinde yapılacak TEOG sınavlarıyla ilgili son değerlendirmeleri yapmak için Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Maarif Müfettişleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle bir toplantı düzenledi.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı 2. Dönem Ortak Sınavlara ilişkin usul ve esasların yer aldığı slayt gösterisi ve ardından Müdür Yardımcısı Murat Sertsöz’ün sunumuyla başlayan toplantıda Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak TEOG sınavı için gerekli tüm çalışmalarımızı tamamladık ve sizlerle de bu çalışmalarımızı sınavın sorunsuz geçmesi adına paylaşmak istedik. 22 Nisan’da yayınlanan Ortak Sınavlar 2. Dönem Uygulama genelgesinde İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Okul Müdürlükleri ve salon görevlilerinin dikkat etmesi gereken hususlar ve engelli öğrenciler ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar madde madde belirtilmiş. Sizlerden ricam bu genelgede belirtilen hususları eksiksiz uygulamanız ve sınavın sorunsuz işlemesine çalışmalarınızla katkı sağlamanızdır.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ilçelerindeki Okul Müdürleriyle toplantı düzenleyerek gerekli tüm açıklamaları yaptı ve tedbirleri aldı. Okullarımızda görevli öğretmenlerimiz, görev yapacakları okullarda görevlendirildi ve okullarımız, öğretmenlerimiz TEOG için hazır. 29 Nisan’da yapılmaya başlanacak TEOG sınavında ilk gün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisinden, ikinci gün ise Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dilden sınava girecek olan 76.249 8.sınıf öğrencimiz mevcut. Bu sınava girecek engelli öğrenci sayımız 1.041, evde sınava girecek öğrenci sayımız 6 ve cezaevinde sınava girecek öğrenci sayımız ise 8’dir. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu sınavda öğrencilerimize 585 okulda, 5.670 salonda, 12.716 sınav görevlisi öğretmenimizle hizmet vereceğiz.

 

Sınavın güvenli bir ortamda ve sorunsuz geçmesi adına tüm çalışmalarımızı en ince noktasına kadar düşünerek değerlendirdik. Sınavda Emniyet görevlilerinin de yer aldığını ve Ankara’da bu sınav için 98 sınav güvenlik amirinin, 585 bina güvenlik görevlisinin de hizmet vereceğini ayrıca 5 Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve toplamda 335 Şube Müdürü ve Maarif Müfettişlerinin de bu sınavda görev alacağını belirtelim. Şunu sizlerle paylaşmak isterim ki Ankara sınavların uygulanması noktasında oldukça tecrübeli ve bu konuya büyük bir titizlikle yaklaşıyor. Sizlerden isteğim de çocuklarımız için -büyük bir heyecan içinde girecekleri bu sınavda-  herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmasıdır. TEOG sınavı boyunca her birinizden çalışmalarınızı ciddi bir titizlik içinde yürütmenizi istiyorum.” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Murat Sertsöz sınavda dikkat çeken yeni uygulamalara değindi. Sınav evraklarına yeni eklenen belgelerden bahsetti. Sertsöz: “ Bu sınava özgü olarak her salona ve derse ait sınavlar için “Sınıf Oturma Planı” eklenmiştir. Salonda bulunan öğrencilerin her ders ortak sınavında sınıf içerisinde oturduğu konumlar bu belgede işaretlenecek ve geri dönüş poşetine konulacaktır. Sınıf oturma düzeni olarak her sınıfta “S düzeni” uygulanacaktır. Sınavda 4 kitapçık türü kullanılacak ve aynı kitapçık türleri arka arkaya, yan yana ve çapraz olmayacak şekilde dağıtılacaktır. Sınav Yoklama Çizelgesi üzerinde de değişiklikler yapılmıştır. Sınavda başka bir kağıt kullanılarak “Tutanak” tutulması yerine  -varsa sınavda tutulacak tutanağın-  Sınıf Öğrenci Yoklama Çizelgesinde oluşturulan yeni bölüme yazılması öngörülmüştür. Ayrıca yedek salonda sınava giren öğrenciler için de Yedek Cevap Kağıdı üzerinde değişiklikler yapılmıştır. Bu kağıt üzerindeki bilgilerin doğruluğu ve kontrolü Bina Sınav Komisyon Başkanınca yapılacaktır.” dedi.

 

Toplantı Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un TEOG sınavının en iyi şekilde yürütülmesi için bulunduğu temennilerle sona erdi.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü TEOG Sınavı için Tüm Hazırlıklarını TamamladıAnkara Milli Eğitim Müdürlüğü TEOG Sınavı için Tüm Hazırlıklarını TamamladıAnkara Milli Eğitim Müdürlüğü TEOG Sınavı için Tüm Hazırlıklarını TamamladıAnkara Milli Eğitim Müdürlüğü TEOG Sınavı için Tüm Hazırlıklarını TamamladıAnkara Milli Eğitim Müdürlüğü TEOG Sınavı için Tüm Hazırlıklarını TamamladıAnkara Milli Eğitim Müdürlüğü TEOG Sınavı için Tüm Hazırlıklarını TamamladıAnkara Milli Eğitim Müdürlüğü TEOG Sınavı için Tüm Hazırlıklarını TamamladıAnkara Milli Eğitim Müdürlüğü TEOG Sınavı için Tüm Hazırlıklarını TamamladıAnkara Milli Eğitim Müdürlüğü TEOG Sınavı için Tüm Hazırlıklarını TamamladıAnkara Milli Eğitim Müdürlüğü TEOG Sınavı için Tüm Hazırlıklarını Tamamladı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.