ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü İmam Hatip Ortaokul ve Lise İdarecileri İstişare Toplantısı ve Kutadgu Bilig Bilgi Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü İmam Hatip Ortaokul ve Lise İdarecileri İstişare Toplantısı ve Kutadgu Bilig Bilgi Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

 

Türk İslam klasiklerinin temel taşlarından Yusuf Has Hacib’in Kutadgu Bilig adlı eserinin İmam Hatip Lisesi öğrencilerine tanıtılması ve okutulması amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği makale ve hikaye yarışmasında, dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği ve akabinde İmam Hatip okulları idarecilerinin istişare toplantısının yapıldığı tören 16.12.2014 Salı günü saat 10.00’da Pursaklar Saray Kültür Merkezinde yapıldı.

 

Pursaklar Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen Kutadgu Bilig yarışması ödül töreninde, hikaye ve makale alanında birinci olan öğrenciler dereceye girdikleri eserlerini sahnede okuyarak katılımcılara hoş bir edebiyat ziyafeti yaşattı.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Pursaklar Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Nezir Gün tarafından dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler ve okumaları için kitap setleri takdim edildi. Ödül töreni sonrasında konuşma yapan Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretim Şube Müdür Yardımcısı Cemal Büyüker Türk büyüklerinin tanıtılması ve eserlerinin okutulması amacıyla düzenledikleri bu yarışmaların devam edeceğini belirtti.

 

Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt öğrencilerin yazdığı eserlerden son derece etkilendiğini ifade ederek başladığı konuşmasında: “Her zaman ifade ettiğim üzere bir insanın kendisine yapabileceği en büyük iyiliği kendisine yatırım yapmaktır. Kendine yatırım yapmanın en önemli yolu da okumak ve kendini geliştirmektir. Okumanın bu kadar önemli olduğu günümüz toplumunda yazmak da bir o kadar değerlidir. Gençlerimiz, okudukları ve yazdıklarıyla iç dünyalarını, hayata bakış açılarını, değerlerini ve anlatmak istediklerini bizimle öyle güzel paylaşmışlar ki yavrularımızı tebrik ediyor bu azimle tüm çocuklarımız ve gençlerimizin okuma ve yazma çalışmalarına önem vermesini ve burada bulunan siz değerli öğretmen ve idarecilerimizden de yavrularımızı bu noktada desteklemenizi istiyoruz.

 

Ankara’da İmam Hatip okullarına baktığımızda ortaokullarla birlikte 106 tane okul ve 40 bine yaklaşmış öğrencimiz var. Bugün burada müdürlüğe yeni başlayan ve ilk defa istişare toplantısına katılan okul müdürlerimize de hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler öğretmenlerimizi eğitim sistemimizin merkezine, en temeline yerleştiriyoruz. Öğrencilerimize en yakın noktada bulunan öğretmenlerimiz bizim eğitim sistemimizin en önemli unsuru ve vazgeçilmezleridir. O halde Ankara Milli Eğitim Müdürü olarak bizim görevimiz öğretmen ve öğrencilerimizin her zaman yanında olmak, işlerini kolaylaştırmak ve onlara destek olmaktır. Yapılması gereken iş ve işlemlerle ilgili üst noktadaki planlamaları gerçekleştirmektir.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü olarak eğitimde bize katkı sağlayabilecek Belediyelerle, Sivil Toplum Örgütleriyle, velilerle, öğrencilerle ve bu işte emeği ve sözü olan herkesle birlikte çalışmak istiyoruz. Şu an burada bulunan okul müdürlerine de bir tavsiyem var. Okullarınızı öğretmenlerle, velilerle ve lütfen öğrencilerle birlikte yönetin.” dedi.

 

Programın devamında Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Din Öğretim Şube Müdürlüğü ve İmam Hatip Okulları Müdürleri istişare toplantısı gerçekleştirildi. 

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü İmam Hatip Ortaokul ve Lise İdarecileri İstişare Toplantısı ve Kutadgu Bilig Bilgi Yarışması Ödül Töreni YapıldıAnkara Milli Eğitim Müdürlüğü İmam Hatip Ortaokul ve Lise İdarecileri İstişare Toplantısı ve Kutadgu Bilig Bilgi Yarışması Ödül Töreni YapıldıAnkara Milli Eğitim Müdürlüğü İmam Hatip Ortaokul ve Lise İdarecileri İstişare Toplantısı ve Kutadgu Bilig Bilgi Yarışması Ödül Töreni YapıldıAnkara Milli Eğitim Müdürlüğü İmam Hatip Ortaokul ve Lise İdarecileri İstişare Toplantısı ve Kutadgu Bilig Bilgi Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.