ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Millî Eğitim Müdürümüz Vefa Bardakcı’nın 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Ankara Millî Eğitim Müdürümüz Vefa Bardakcı’nın 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan, cumhuriyet tarihimizin en kanlı ve en hain terör olaylarından biri olan ihanet girişimi, milletimizin cesaret ve kararlılığı ile tarihte eşi görülmemiş bir zafere dönüşmüştür. 15 Temmuz, milletimizin uyanış ve diriliş tarihi olmuştur.

Milletçe yeniden ‘bir’ olduğumuz ve omuz omuza verdiğimiz tüm mücadelelerde ne kadar başarılı olabileceğimizi ispatladığımız bir destan yazılmıştır. Tıpkı Malazgirt’te, Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi bu menfur kalkışmada da canlarını hiçe sayıp kanlarını vatan toprağına akıtan aziz şehitlerimiz olmuştur.

Bizler bugün cesur şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesinde birlik ve beraberlik içerisinde bir aradayız. Eğitim camiası olarak bizlere düşen görev, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasi bilincine sahip, ülkesi ve vatanı için gerektiğinde canını bile feda edebilen nesiller yetiştirebilmektir.

             Ülkemizin birliği ve devletimizin bekası için canlarını hiçe sayarak şahadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz; gazilerimize huzurlu ve sağlıklı ömürler diliyoruz. Aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, vatan sevgisini, milli irade bilincini ve 15 Temmuz’u unutmayacak ve unutturmayacağız.

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.