ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara İli İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürleri Toplantısı Yapıldı

Ankara İli İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürleri Toplantısı Yapıldı

Ankara geneli İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürleri toplantısı, 2016-2017 eğitim öğretim yılında yapılacak faaliyetlerin değerlendirilmesi amacıyla MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü  Vefa Bardakcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hilmi Karabacak, Ankara İmam Hatip Okulları Platformu Başkanı Eyüp Aksoy, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri ve Ankara’da görev yapan tüm İmam Hatip Lise ve Ortaokulu Müdürlerinin katılımı ile Yenimahalle Şehit Ömer Halisdemir  Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapıldı.

Toplantıda MEB Din Öğretimi Genel müdürü Nazif Yılmaz, Türkiye’deki İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulları hakkında genel bir çerçeve çizerek, proje okulları ile ilgili bilgiler sundu. Yılmaz, ayrıca Fen ve Sosyal Bilimler Projesi uygulanan okullar ile Hafızlık ve Arapça başta olmak üzere Yabancı Dil Projesi uygulanan okullar hakkında bilgi verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı’nın İmam Hatip Okullarının günümüzde ne kadar önem kazandığına dikkat çeken konuşmasının ardından, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hilmi Karabacak Ankara’daki İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları ile ilgili aktarımlarda bulundu.  Ankara İmam Hatip Okulları Platformu Başkanı Eyüp Aksoy ise İmam Hatip okullarının yanında olduklarını ifade ederek, özellikle okulların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalarda ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti.

 

Nallıhan Tapduk Emre İmam Hatip Ortaokulu’nun hazırladığı Eğitimde İyi Örnekler ile ilgili sunumun ardından toplantı sona erdi. 

18-11-201618-11-201618-11-201618-11-201618-11-201618-11-2016

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.