ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ TURAN AKPINAR’IN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ TURAN AKPINAR’IN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

 

 

Kıymetli Ankaralılar!

          Milli Eğitim Bakanlığında 1990’da başlayan eğitim-öğretim ve eğitim yöneticiliği yolculuğumuz; Bingöl, İstanbul, Karadeniz Ereğli, Sivas ve Adana’dan sonra Bakanlığımızın takdirleriyle bugünden itibaren Ankara’da devam edecektir.

Cumhuriyetimizin başkenti, binlerce yıllık tarihi geçmişiyle; bilim, kültür, sanat, spor ve eğitim şehri Ankara’mızda, eğitim yöneticisi olarak görev yapacak olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. Ankara’nın önemini ve büyüklüğünü biliyorum; özellikle ifade etmeliyim ki burada eğitimin sorumluluğunu üstlenmek benim için büyük bir onurdur.

Ankara’da bugüne kadar görev yapan İl Milli Eğitim Müdürlerimize yaptıkları hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Onların yaptıkları hizmetlerin unutulmayacağını belirtiyor, hizmetlerin daha da artarak en kaliteli şekilde devam edeceğinin bilinmesini istiyorum. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne bugüne kadar hizmet edenlerden hayatta olanlara sağlık, huzur ve uzun ömürler, aramızdan ayrılanlara da Allah’tan rahmet diliyorum.

Giderek derinleşen ve çok boyutlu hale gelen küreselleşme süreci, ülkelere büyüme ve gelişme yönünde önemli fırsatlar sunduğu gibi, bazı tehdit ve riskleri de beraberinde getirmektedir. Tehdit ve riskleri dikkate alıp önlemler geliştirebilen, mevcut potansiyellerini harekete geçirerek büyüme ve kalkınma imkânlarını azami ölçüde değerlendirebilen ve bunu ekonomisi ve bireyleri için bir fırsata dönüştürebilen ülkeler, kalkınma sürecini başarıyla sürdürüp gelecekte dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alacaktır. Bu nedenle eğitimcilerimize; bilgi üretmek, öğrenme ve öğretme süreçlerinde yeni yaklaşımlar geliştirmek ve donanımlı nesiller yetiştirmek hususunda çok önemli vazifeler düşmektedir. Önümüzdeki dönemde bu bilinç ve sorumlulukla, eğitimin hemen her alanında önemli atılımlar yapmak, neler yapabileceğimizi tasarlamak için oldukça yoğun bir çaba göstereceğiz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık hedefini yakalamak, ileri toplumlar arasında yerimizi almak, ülkemizin temel hedefidir. Bu açıdan bakıldığında bir ilin eğitim yöneticisi olmak büyük bir sorumluluktur. Yönetim anlayışımız; “insanları yönetmek değil, insanlarla birlikte yönetmek” olacaktır. İlimizde eğitim alanında başarının artırılması, eğitim ortamlarının daha da iyileştirilmesi için herkesin desteğine ihtiyacımız vardır. Bu anlamda başta öğrenci velilerimizin, hayırseverlerimizin, sivil toplum örgütlerimizin bize destek vereceklerinden eminim.

Ankara’mızın eğitim liderliği bize verildiğinde en çok güvendiğim, ilimizde görev yapan yöneticilerimiz ve özellikle öğretmenlerimiz olmuştur. Benim kapım sizlere her zaman açık olacaktır. Takım ruhu ile sizlerin tecrübe ve heyecanınızla birlikte, birçok başarıya imza atacağız. Temel stratejimiz eğitime erişim, eğitimde kalitenin artırılması ve eğitim altyapısın tamamlanması olacaktır.  Hedefimiz her alanda sürekli iyileşme ve gelişmedir. Okullarda bilimsel, sosyal, sportif ve kültürel çalışmaların daha fazla yapılması için çaba harcayacağız.

 

Ankara’ya birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik içinde hizmet etmenin gayreti içinde olacağız. Görev sürem boyuncatüm eğitim çalışanlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, basın mensuplarının ve tüm Ankaralılarınbize yardım ve desteklerini esirgemeyecekleri düşüncesiyle ailem ve şahsım adına selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.                                                                                                                                                                           

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.