ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan AKPINAR´ın 30 Ağustos Mesajı

Ankara İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan AKPINAR´ın 30 Ağustos Mesajı

Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu, ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi'nin 97. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

 

Milletimiz tarihe altın harflerle yazılan bu destanla, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere büyük bir ders vermiş; bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. 

 

30 Ağustos; 97 yıl önce garbın muazzam güçlerine karşı şarkın yokluklar içerisinde et, tırnak; kazma kürekle kazandığı en büyük zaferdir. 30 Ağustos Zaferi ile milletimizin makûs kaderi değişmiş; Türk Milleti, hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini; millî birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir. 

 

Tarihi boyunca devletimizle halkımızın bağlarını zayıflatmaya yönelik tüm çabalara rağmen, milletimiz daima ülkesine sahip çıkmış, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır. 30 Ağustos Zaferi de bağımsızlığı elinden alınmaya kalkışılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır.

 

Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, gazilerimizi, mukaddes vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor vatandaşlarımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.

 

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

 

Turan AKPINAR 

İl Millî Eğitim Müdürü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.