ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan AKPINAR´ın 30 Ağustos Mesajı

      
Ankara  İl  Milli  Eğitim  Müdürümüz  Turan AKPINAR´ın 30 Ağustos  Mesajı

 

     14-08-2018

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

 

Tarihimizin en görkemli zaferlerinden biri olarak kabul edilen 30 Ağustos Zaferi´nin 96. yıl dönümünü gururla kutlamanın sonsuz heyecanı ve sevinci içerisindeyiz.

 

30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı;  yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir.

 

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişiminde  olduğu gibi milli birlik ve beraberliğimizi bozarak ülkemizde kaos ortamı yaratmaya ve nihayetinde de ülkemizi bölmek isteyen karanlık güçler iyi bilmelidir ki, devletimiz üzerinde oynanan kirli oyunlara asla prim vermeyecektir. Dünya durdukça bu millet var olacak; varlığından, milli ve manevi değerlerinden, insanlığa ve barışa hizmetten asla taviz vermeyecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere: Kurtuluş Savaşının  tüm kahramanlarını, vatanımız için canı pahasına görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri ile  güvenlik güçleri mensuplarımızı, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit olan öğretmenlerimizi ve hayatını yitiren vatandaşlarımızı saygı ve  rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. 

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.