ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN TURAN AKPINAR'IN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN TURAN AKPINAR'IN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

        Uluslararası Engelliler Günü 1992 yılından bu yana 3 Aralık günü Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün kabul  edilmektedir.  Yunus'un "Yaratılanı severiz yaratandan ötürü ."   sözünü yüreğimizle özümsemiş bir milletin evladı olan bizler de bu günü insanın değerini bilmek ve hatırlamak için bir fırsat olarak görüyoruz.

         Engeli olsun veya olmasın her insan  çok değerlidir ve her birimiz birbirimize emanetiz. Bu emaneti hakkıyla sahiplenmek hepimizin görevidir. Yaşamını sürdürürken bizden daha fazla güçlük çeken her insanımıza gereken saygıyı ve kolaylığı göstermek pek tabii hepimizin insani sorumluluğudur. Unutmayalım ki başkasına gösterdiğimiz saygı ve özen insanlığa gösterdiğimiz saygı ve özendir. Her birimizin ve ailemizdeki her bir bireyin  birer engelli adayı olduğunu unutarak yaşamak insan olduğumuzu unutmaktan  başka bir şey değildir.  

        Biz eğitimcilerin   engelli veya engelsiz her insana karşı sorumluluğumuzu ve insanın değerini  topluma anlatmak ve hatırlatmak gibi bir vazifemiz var.  O yüzden diyoruz ki gerçek engel insanlığımızı unutmaktır. Gerçek engel  gönüllerimize koyduğumuz engellerle insanı sevmeyi, empati yapmayı unutmaktır.  İnsanı 'alemin özü' olarak benimseyen bir milletin mensubu olarak bu düsturları daima baş tacı  ediyor bütün engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Engelliler Günü'nü kutluyorum.

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.