ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği Düzenlendi

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği Düzenlendi

 

Tüm dünyada uluslararası bir gün olarak tanımlanan ve kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda Kadınlar Günü etkinlik programı yapıldı.

 

Beypazarı İlçesinde okul müdürlerinin eğitimine katkı sağlamak amacıyla verilmeye başlanan Eğitim Yönetimi Seminerinin açış programında bulunması sebebiyle programa katılamayan Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt gönderdiği mesajında, tüm davetlilere sevgi ve saygılarını iletti ve programa katılan tüm bayanların Kadınlar Gününü kutladı.

 

8 Mart Dünya Kadınlar gününün Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyada kutlanan uluslararası bir gün olarak kabulünü ve bu günün tarihçesini açıklayarak konuşmasına başlayan Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Tayyip Kahyaoğlu,  tüm kutlamaların ve özel günlerin aslında bir ihtiyaçtan doğduğunu dile getirdi. Konuşmasında Kahyaoğlu: “Bu özel günün anlamına binaen bir araya gelmemiz ve bu günü hep birlikte kutlamamız bizim için son derece anlamlı. Kadın, bizim toplumumuzda önemli bir yere sahip. Medeniyetler, toplumlar dünya üzerinde ne kadar geliştiklerini kadına verdikleri değer ölçüsünde ancak ortaya koyabilirler. Toplumumuzda kadın en önemli değer yargısıdır. Toplumu var eden, toplumu ayakta tutan hayatın en önemli unsuru da kadının bizzat kendisidir. Bu yüzden de kadınlarımız sadece bir günde hatırlanmamalı onlara sadece bir gün tahsis edilmemeli; onlar hayatımızın her gününde değerli olmayı hak ediyorlar bu sebeple diğer tüm günlerde de hatırlanmalı ve kendilerine verilmesi gereken değer verilmelidir.

 

Kadınlar topluma yön veriyor. Kurtuluş Savaşında cephelerde boy gösterenler de,  tek örtüsünü çocuğuna değil kağnısındaki merminin üzerine örten annelerimiz de,  Mustafa Kemal’in kağnısına Kocabaşın yerine kendini koşan Elif de, Osman Gaziyi, Fatih Sultan Mehmet’i, Kanuni Sultan Süleyman’ı, Mustafa Kemal Atatürk’ü yetiştiren de bu topluma yön veren de annelerimizdir, kadınlarımızdır.

 

Dünya Kadınlar Gününde her şeyin kadınlar için daha iyi ve güzel olduğu nice Dünya Kadınlar Gününü hep birlikte kutlamamız temennisiyle sizlere saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 

Program salonda bulunan tüm davetlilerin hoşça vakit geçirmesine vesile olan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin verdiği müzik ziyafetiyle sona erdi.

 

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği DüzenlendiAnkara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği DüzenlendiAnkara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği DüzenlendiAnkara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği DüzenlendiAnkara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği DüzenlendiAnkara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği DüzenlendiAnkara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği Düzenlendi

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.