ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HARUN FATSA'NIN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HARUN FATSA'NIN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada; zengin bir medeniyet birikimini temsil eden, geleceğe dair umutları olan değerli çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerimizin, büyük bir fedakârlık ve azimle hizmet veren öğretmenlerimizin heyecanını yürekten paylaşıyorum.

Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımanın, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmanın en temel şartı hiç kuşkusuz eğitimdir. Bu anlamda; gelişmişliğin önemli bir göstergesi kabul edilen kaliteli eğitimin, ülkeleri uluslararası rekabette öne çıkarabilecek değerli bir yatırım alanı olduğunun bilinciyle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Okul öncesinden itibaren her kademedeki okullarımızın ve kurumlarımızın gerek fizikî şartlarını gerekse eğitim kalitesini daha da yükseltecek ve ilimizi bir adım daha öne taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiriyoruz.

Devletimizin; ülkemizin dört bir yanında ve ilimizin tamamında gerçekleştirdiği devasa eğitim altyapısı ve teknoloji yatırımları ile bizler; evrensel değerlerin yanında millî değerlerine sahip çıkan, sorumluluklarının farkında olan, bilgiyi üretebilen, analitik düşünebilen, yürekleri saygı ve sevgi dolu nesiller yetiştirme gayesiyle çalışmalarımıza durmaksızın devam ediyoruz.

Sevgili öğrencilerimiz; bizler üzerimize düşenleri yerine getirirken sizlerin de eğitim öğretim hayatınızın tüm basamaklarında istikrar ve sabırla ilerleyerek önemli başarılara imza atacağınıza yürekten inanıyorum. Çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve teknoloji ile kendinizi donatırken millî ve manevi değerlerimizi de en güzel şekliyle öğrenip yaşam biçimi hâline dönüştürün. Unutmayın ki sizler, ülkemizin ve milletimizin istiklal ve istikbalinin yegâne teminatısınız. Sizlerin; bu minvalde en iyi şekilde yetişmesi için tüm imkânlarımızı seferber ettiğimizden asla şüphe duymayınız.

Bu duygu ve düşüncelerle eğitimin kalbinin coşkuyla attığı Ankara'mızda; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin ve tüm eğitim camiamızın "İlköğretim Haftası"nı kutluyor; 2022-2023 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

 

                     Harun FATSA

        Ankara İl Millî Eğitim Müdürü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.