ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HARUN FATSA'NIN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HARUN FATSA'NIN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, egemenliğimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı sevgili gençlerimiz; 19 Mayıs 1919, tam 103 yıl önce, bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak millî mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür.

Bugün, milletimizin özgürlüğe ve bağımsızlığa doğru attığı ilk adımıdır. Bağımsız ve müreffeh yarınlara yürüyüşün başlangıcı olan 19 Mayıs, aziz milletimizin; hürriyetinden vazgeçmeyeceğini, hiçbir şartta himaye altına girmeyeceğini, özgür iradesine her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan ettiği gündür.

Sevgili gençler; her şeyin hızla değiştiği ve geliştiği bu çağda; bilimde, sanayide, teknolojide ve sanatta sizin enerji ve heyecanınıza, sizin arzu ve hayâllerinize hepimizin ihtiyacı var. Ülkemizi yeni ufuklara sizin fikirleriniz, sizin buluşlarınız, sizin düşünceleriniz, sizin azim ve kararlılığınız taşıyacak.

Bugün biz, sizlere daha aydınlık, daha mutlu bir gelecek oluşturmak için çalışırken sizden beklentimiz; kahraman ecdadımızdan emanet aldığımız vatan ve bayrak sevgisine, özgürlüğümüze sahip çıkmanız, bu yüce değerleri sizden sonraki nesillere aktarmanızdır.

Gençler, sizlerin, millî değerlerine bağlı ve geleceğe güvenle bakarak yetişmeniz, 19 Mayıs ruhunu anlamanız, benimsemeniz ve sorumluluğunu üstlenmeniz, geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır. Sizlerden çok büyük başarılar bekliyor ve sizlere güveniyorum. Üstlendiğiniz büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışacağınıza ve cumhuriyetimize kararlılıkla sahip çıkacağınıza yürekten inanıyorum.

Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; başta siz gençlerimiz olmak üzere aziz milletimizin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

 

                                                                  Harun FATSA

                                                    Ankara İl Millî Eğitim Müdürü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.