ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HARUN FATSA'NIN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI"

ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HARUN FATSA'NIN

Tarihin pek çok hayatî kırılma anı vardır ve o anlarda sergilenecek cesaret tarihin yönünü belirler; bu yön, geleceğin korkunç bir felaket yerine umut olmasını sağlar. 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece, ülkemizde yaşanan hain darbe girişimi ve aziz milletimizin adını tarihe altın harflerle yazdırdığı şanlı zaferi de öyle bir andır.

Devletimize ve milletimize karşı başlatılan menfur darbe girişimi, aziz milletimizin destansı direnişiyle etkisiz hale getirilmiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimi; Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır.

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda bir devletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil ya istiklâl ya ölüm diyerek cephelere koşan imanlı ve inançlı insanları olduğunu tüm dünyaya gösteren milletimiz, 15 Temmuz gecesi tanklara, tüfeklere, helikopter ve uçaklardan atılan mermilere göğsünü siper ederek, istiklâl ve istikbâline daima sahip çıkacağını ve bayrağımızı ilelebet daha da yükseklerde dalgalandıracağını bir kez daha göstermiştir.

15 Temmuz hain darbe girişimi, demokrasi tarihinde geleceğimizin teminatı yeni neslin de tanıklık ettiği bir olay olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizler, eğitim camiasının tüm fertleriyle 15 Temmuz 2016'da yaşananları öğrencilerimizin daha iyi anlayabilmelerini sağlamak için her eğitim-öğretim yılının ilk dersine "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" programıyla başladık. Bu vesileyle geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte; 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik bilincini; eğitim yatırımlarımıza verdiğimiz şehit ve gazilerimizin isimleriyle yaşatıyor; bilim, sanat, kültür ve spor alanlarında düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerle güçlendirmeye devam ediyoruz.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nde, Ankara'mızda; milletimizin varlığına, istikbâline ve inançlarına darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper ederek gösterdikleri kahramanlıkla adlarını tarihe yazdıran şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor; gazilerimizi şükran ve minnetle anarken, vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum.

 

   

                                                   Harun FATSA

                                    Ankara İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.