ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HARUN FATSA'NIN "18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ" MESAJI

Çanakkale Zaferimizin 107. yıl dönümünde Çanakkale destanının tüm kahramanlarını yâd ediyor; aziz şehitlerimizi hürmetle, minnetle, saygı ve rahmetle anıyoruz.
ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HARUN FATSA'NIN

18 Mart'ın 107. yıl dönümünde; sancağını yere düşürmeyen 57. Alay'ı, üstün cesareti ile savaşın seyrini değiştiren Nusret Mayın Gemisi'ni, vatan coğrafyasının yükünü sırtlayan Koca Seyit'i, Gelibolu'nda, Conkbayırı'nda, Anafartalar'da korkusuzca şehadete yürüyen mehmetçikleri, Sargı Yeri'nde bombardıman altında yaraları sarma gayretindeki doktoru, hemşireyi, tıbbiyeliyi, etiyle, kemiğiyle, iman gücüyle düşmanın önüne aşılmaz bir set çekerek "Çanakkale Geçilmez!" sözünü tarihe altın harflerle yazdıran atalarımızı anıyoruz.

"Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum!" kararlılığındaki deha komutanın emrine bir an bile düşünmeden uyan, toprağı vatan kılmak için canlarını vererek bir milletin kaderinin değiştiren, şanlı bayrağımıza rengini veren aziz şehitlerimizin destanıdır Çanakkale! 

Bu büyük kahramanlık destanını yazan, bastığımız her karış toprağın değerini anlamamızı sağlayan, Çanakkale'yi geçilmez kılan, son nefesini verirken bile bayrağımızı toprağa düşürmeyen, iman ve zafere inanmış yüreklerine minnet duyduğumuz mehmetçiklerimizi, meçhul askerlerimizi, dünyada emsali görülmemiş bu kahramanlık destanına başkomutanlık yaparak tarihe adını altın harflerle yazdıran Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını rahmetle, minnetle, saygıyla yad ediyorum. 

 

Ruhları şad, mekanları cennet olsun. 

 

 

 

                                                                                             Harun FATSA

                                                                              Ankara İl Millî Eğitim Müdürü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.