ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN TURAN AKPINAR'IN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

ANCAK SİZLERLE BİRİZ, BERABERİZ VE BÜTÜNÜZ
ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN TURAN AKPINAR'IN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

          3 Aralık Engelliler Günü 1992 yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak kabul edilmektedir. Yunus'un "Yaratılanı severiz Yaratandan ötürü." sözünü yüreğimizle özümsemiş bir milletin evladı olan bizler de bu günü insanın değerini bilmek ve hatırlamak için bir fırsat olarak görüyoruz.

          Engeli olsun veya olmasın her bir insan çok değerlidir ve herbirimiz birbirimizin tamamlayıcılarıyız. Birbirimizi hakkıyla sahiplenmek hepimizin görevidir. Yaşamını sürdürürken bizden daha fazla güçlük çeken her insanımıza gereken saygıyı ve kolaylığı göstermek pek tabii hepimizin insanî sorumluluğudur. Unutmayalım ki başkasına gösterdiğimiz saygı ve özen insanlığa gösterdiğimiz saygı ve özendir. Herbirimizin ve ailemizdeki her bir bireyin birer engelli adayı olduğunu unutmadan yaşamak, insanlığımızı tamama erdirecek en önemli yapı taşlarından biridir.

 

          Biz eğitimcilerin engelli veya engelsiz her insana karşı sorumluluğumuzu ve insanın değerini topluma anlatmak ve hatırlatmak gibi bir vazifemiz var. Bu yüzden diyoruz ki gerçek engel, insanlığımızın bir yanını eksik bırakmaktır. Gerçek engel, gönüllerimize koyduğumuz engellerle insanı sevmeyi, empati kurmayı unutmaktır. İnsanı 'alemin özü' olarak benimseyen bir milletin mensubu olarak bu düsturları daima baş tacı ediyor, 3 Aralık Engelliler Günü'nde bütün engelli kardeşlerimize bir kez daha kalbimizdeki yerlerinin daimi olduğunu ifade ediyor, sevgilerimi sunuyorum.

 

                                                                                                Turan AKPINAR 

                                                                                     Ankara İl Millî Eğitim Müdürü 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.