ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖĞRENME EKSİKLİKLERİNİ ORTADAN KALDIRIYOR

"İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Harun FATSA, COVID-19 salgını sürecinde eğitim-öğretim kurumlarında yaşanan öğrenme eksikliklerini gidermek amacıyla İl Zümre Başkanlarıyla yapmış olduğu toplantıda, sorunun çözümüne yönelik yapılacak eylem planlarını açıkladı."
ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖĞRENME EKSİKLİKLERİNİ ORTADAN KALDIRIYOR

          Öğrenme Eksiklikleri Ortadan Kaldırılıyor

          Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından öncelikle hedeflenen eylem planı, Covid-19 salgınının açmış olduğu hasarın boyutunu tespit etmek olacaktır. Bu kapsamda 10-11 ve 12. sınıflara yönelik Hazır Bulunuşluk Sınavları yapılacak olup salgın döneminde ortaya çıkan öğrenme eksikliklerinin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

          2021 ? 2022 Eğitim ve Öğretim Yılının yüz yüze olarak başlamasıyla COVID-19 salgınının bir önceki eğitim-öğretim dönemlerinde neden olduğu olumsuzlukları gidermek adına harekete geçen Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman TÜLÜCE'nin koordinesinde gerçekleştirilen Hazır Bulunuşluk Sınavlarıyla öğrencilerin eksik öğrenimlerini tespit edip bunlara yönelik önlemler alarak başarıyı artırmayı amaçlamaktadır.

          Sınav Sonuçları Analiz Edilecek

          İl Zümre Başkanlarıyla yapılan toplantıda açıklanan Hazır Bulunuşluk Sınavı Yönergesi doğrultusunda uygulanan sınavların sonuçları, sınavları uygulayan okullar tarafından ANKBİS sisteminde oluşturulan formlara işlenmeye başlanmıştır.

          İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Ekibi tarafından incelenecek sonuçlara göre; ders ders il ortalaması (yüzde olarak), ilçe ortalaması (yüzde olarak) ve okul ortalamasını (yüzde olarak) kazanım bazında içeren analizler yapılması ve bu analizler ışığında ortalamanın altında kalan okulların idarelerince Eylem Planı hazırlanması beklenmektedir.

          Hedef, Eylem Planlarıyla Öğrenmeleri Sağlamlaştırmak

          Bu uygulama ile kazanımların aktarıcısı olan öğretmenlerin, süreç içerisinde sağlıklı bir planlama yapabilmelerini kolaylaştıracak veri ve dönütlerin elde edilmesi sağlanacaktır. Bu çerçevede okul bazlı hazırlanacak eylem planlarıyla öğrencilerin, öğrenmelerini sağlamlaştırarak hazır bulunuşluk seviyelerinin yeterli hâle getirilmesi hedeflenmektedir.

19-09-202119-09-202119-09-202119-09-2021

 

 

 

 

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.