ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile‘Tüketici Hakları Karikatür Yarışması Protokolü’ imzalandı

Eğitim çağındaki çocukları ve gençleri tüketici hakları konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek, bu konuda yapacakları sanatsal çalışmaları desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eser bırakmalarını özendirerek farkındalık oluşturmak amacıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ‘Tüketici Hakları Karikatür Yarışması Protokolü’ imzalandı. 
Ankara Büyükşehir Belediyesi ile‘Tüketici Hakları Karikatür Yarışması Protokolü’ imzalandı

‘Tüketici Hakları Karikatür Yarışması’ adlı proje Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, Ankara Milli Müdürlüğüne bağlı ortaokul ve liselerde; tüketicinin temel ihtiyaçlarının karşılanması, sağlık ve güvenliği, bilgi edinmesi, eğitilmesi, ekonomik çıkarlarının korunması ve temsil edilmesi gibi konularda farkındalık oluşturmayı amaç edinmektedir.

Okul çağındaki öğrencilerin tüketici hakları konusunda bilinçlendirilmesini ve farkındalık algısını ön plana çıkarmayı amaçladıklarını ifade eden Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak, ‘Yarışmaya katılacak öğrencilerin iyi bir karikatür çizebilmesi için konuyu bilmesi gerekir. Konuyu bilmesi için araştırma yapması gerekecektir. Araştırdığı zaman da tüketici haklarını öğrenecektir. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak bu konu hakkında çıkardığımız meclis kararı nezdinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte imzaladığımız protokolle ortaokul ve liselerde Tüketici Hakları Karikatür Yarışması sürecini başlatmış bulunuyoruz. ’ dedi.

Tüketici Hakları Karikatür Yarışmasının öğrencilere, hem tüketici hem de büyüdükleri zaman üretici olmaları durumunda karşılaşacakları sorunları yasal dayanaklar çerçevesinde nasıl çözecekleri konusunda bilinçlendirmek adına güzel bir çalışma olacağını vurgulayan Vefa Bardakcı, ‘Öğrencilerimiz belki de günlük hayatta karşılaştıkları sorunları bu yarışma sayesinde bizlere çizgiyle, resimle, karikatürle ifade etmiş olacaklar. Bu yüzden Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığımızla böyle bir protokole ve işbirliğine memnuniyetle imza atıyoruz. İnşallah çocuklarımız ve gençlerimiz bu yarışma vesilesiyle tüketici hakları konusunda daha bilinçli bireyler haline gelirler.’ dedi.

Konuşmaların ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak ile Ankara Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, Tüketici Hakları Karikatür Yarışması Protokolü’nü imzaladı.

26-01-201726-01-2017

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.