ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Aziziye Anadolu Lisesinin Şampiyonlarından Erol Bozkurt’a Ziyaret

Ankara Aziziye Anadolu Lisesinin Şampiyonlarından Erol Bozkurt’a Ziyaret


Özel Aziziye Anadolu Lisesinin çeşitli branşlarda dereceye giren başarılı sporcu öğrencileri Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’u makamında ziyaret ettiler.


21 Mart tarihinde İzmir’de yapılan güreş şampiyonasında takım olarak Türkiye 2.si olan Ankara Aziziye Anadolu Lisesinden İsmail Gün Yıldızlar Türkiye şampiyonu ve Gençler Türkiye 2.si, Halil İlaslan ve Ali Nam adlı öğrencilerimiz de kendi sıkletlerinde Gençler Türkiye 3.sü derecelerini elde ettiler.


Ziyarete katılan öğrencilerden Emine Dursun Gaziantep’te yapılan dart şampiyonasında Gençler ve Büyüklerde Türkiye şampiyonu olurken Fazlıcan Yurt ise muay tai şampiyonasında Avrupa 2.si olmuştur.


Türkiye ve Avrupa derecesi bulunan öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Gençlerimizin sporla ilgilenmesinden ve sporu yaşam biçimi haline getirmelerinden oldukça mutluyum. Her öğrencimizin en az bir dalda sanat, müzik, resim ve sporla ilgilenmesini çok istiyoruz. Güzel sanatlarla ve sporla ilgilenen öğrencilerimizin hayatlarında bir disiplin olduğunu gözlemliyoruz. Ayrıca bu öğrencilerimiz bedenen ve zihnen daha sağlıklı, hayata bakışlarında daha pozitif oluyorlar.”dedi.


Gençlerden sanatla ve sporla ilgilenirken derslerini de ihmal etmemelerini isteyen Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt,  öğrencilerden büyük ve sürekli başarılar beklediğini ayrıca onları her fırsatta destekleyeceğini belirtti. Ziyaret toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

08-04-201608-04-2016 

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.