ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ’daki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Semineriyle Buluştu

Altındağ’daki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Semineriyle Buluştu

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünün tüm ilçelerde görev yapan okul müdürlerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak ve müdürlere yönetim felsefesini yerleştirebilmek amacıyla düzenlediği “Eğitim Yönetimi Semineri” Altındağ’da veriliyor.

 

İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan törenin açış konuşmasında Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Eranıl ilçesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunarak brifing verdi.

 

5 Ocakta verilmeye başlanan ve 27 Marta kadar devam edecek olan eğitim seminerlerinde Altındağ’ın 5. durak olduğunu ve Pursaklar ilçesinde de bu eğitimin verilmeye başlandığını belirten Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt böyle bir semineri vermeye neden ihtiyaç duyduklarını belirtti. “Biz dinamik bir yapı kurmak ve yeni bir felsefe oluşturmak istiyoruz. Özellikle merkeze insanı alan ve bize gelen herkese hizmeti esas kabul eden yeni bir yönetim felsefesini yerleştirmek istiyoruz. Yeni bir anlayış getirmek istiyoruz. Yöneticilerimizin mesleki gelişimlerine destek olmaya çalışıyoruz. Sizlerle mesafemizi olabildiğince daraltmaya ve sizlere yakın durmaya gayret ediyoruz.  Bunu birçok alanda da uygulamaya başladık.

 

İlçelerimizde verdiğimiz her seminerden sonra müdürlerimizin memnuniyet derecelerini ölçmeye çalışıyoruz. Bu seminerlere katılmış müdürlerimizle de bire bir görüşerek nelere dikkat etmemiz gerektiğiyle ilgili onların da fikirlerini alıyor ve sonraki seminerlerde de bunları uygulamaya geçiriyoruz ki eğitim seminerlerimizden en üst seviyede faydalanabilelim.

 

Yeni bir yapı kurmak ve hayallerimizi hayata geçirmek istiyoruz. Yönetimde, kapısından giren her insana en iyi hizmeti vermeyi amaç edinmiş, gülen yüzlerle, insanları memnun ve mutlu etmenin gayretinde,  insanlara hizmet etme çabasında olan bir yönetici anlayışını yerleştirmek istiyoruz. Herkese hizmeti, temel esas almak istiyoruz.

 

Sizler en değerli varlıklarımız olan öğrencilerimizle yakın temas içindesiniz. Her biriniz yönettiğiniz kurumlarda eğitim alan çocuklarımızın dünyasına inebilmeli, onların duygularını anlayabilmeli, isteklerini, önceliklerini görebilmelisiniz. Okullarımızdaki öğrencilerimizi sosyal faaliyetler noktasında destekleyelim. Okullarımızda sporla, sanatla, tiyatroyla, edebiyatla, müzikle ilgilenen öğrencilerimize destek verelim, onları cesaretlendirelim. Sizlerden isteğim okullarımızda resimle ilgilenen, şiire meyli olan, enstrüman çalabilen öğrencilerimizin sayısında artış sağlamanızdır.

 

Bizler toplum karşısında kendisini ifade edebilen, yeri geldiğinde de toplumun içinde bütünlüğü sağlayabilen kendisiyle ve herkesle barışık, kendine yetebilen,  iletişim gücü ve özgüveni yüksek bir nesil yetiştirmek istiyoruz.” dedi.

 

Konuşmasının devamında okul müdürlerine; sizlerden yetiştirmek istediğimiz ve bize emanet edilmiş öğrencilerimiz için bu bilinçle ve hassasiyetle çalışmanızı istiyorum, dedi.

 

Altındağdaki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Semineriyle BuluştuAltındağdaki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Semineriyle BuluştuAltındağdaki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Semineriyle BuluştuAltındağdaki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Semineriyle BuluştuAltındağdaki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Semineriyle BuluştuAltındağdaki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Semineriyle BuluştuAltındağdaki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Semineriyle BuluştuAltındağdaki Okul Müdürleri Eğitim Yönetimi Semineriyle Buluştu

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.