ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALTINDAĞ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ YIL SONU SERGİ AÇILIŞINA KATILDIK

ALTINDAĞ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ YIL SONU SERGİ AÇILIŞINA KATILDIK

          Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Altındağ Kaymakamı Sayın Cumali ATİLLA ve Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Oğuz YILMAZ, Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Altındağ Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nda düzenlenen programa katıldılar. 

          Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'nın okunması ile başlayan programda, Altındağ Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Sayın Cihan YILDIRIM, halk eğitim faaliyetleri ve "Hayat Boyu Öğrenme"nin önemini belirten bir konuşma yaptı.

          Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve UNICEF katkılarıyla 10-18 Yaş Grubu Okullaşmamış Mülteci Çocuklara Yönelik Okullaştırma Projesi kapsamında, Altındağ Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nda Türkçe Eğitimi alan kursiyerlerden Teslim ALHAYEK Şair Arif Nihat ASYA'nın "Biz Kısık Sesleriz" adlı şiirini okudu. 

          Program; kursiyerlerin Karadeniz Bölgesi'ne ait halk oyunları gösterisi ve okulun müzik öğretmeni İlker YÜCEKAYA yönetimindeki Altındağ İlçesi öğretmenleri ve Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinden oluşan Türk Sanat Müziği Korosu'nun mini konseri ile devam etti. 

          Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Altındağ Kaymakamı Sayın Cumali ATİLLA ve Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuz YILMAZ birlikte Altındağ Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu 2020-2021 eğitim öğretim yılı yıl sonu sergi açılışını yaptılar. 

          Türk nakışı, iğne oyası, makrome, rölyef, yağlı boya, ahşap yakma, kanaviçe ve dekoratif el sanatlarından daha birçok alanda örneklerin sunulduğu yıl sonu sergisinde; halk eğitimi kurslarından yararlanan kursiyerler yıl boyu eğitimini aldıkları alanlarda büyük bir emek ve özenle hazırlamış oldukları ürünlerini ve eserlerini sergilediler.

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.