ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ, Belediyesi Sayesinde Yeni Bir Okula Daha Kavuşuyor

Altındağ, Belediyesi Sayesinde Yeni Bir Okula Daha Kavuşuyor

Altındağ, Belediyesi Sayesinde Yeni Bir Okula Daha Kavuşuyor

Altındağ Belediyesi tarafından Beşikkaya Mahallesi’ne yaptırılacak olan lise binasının temeli,  düzenlenen törenle atıldı.

 

Altındağ Belediyesi’nden Eğitime 9 Milyon TL’lik destek daha

Altındağ’ın Beşikkaya Mahallesi’ne yapılması planlanan 32 derslikli okulun temeli geniş katılımlı ve coşkulu bir törenle 24 Mayıs Pazar günü atıldı. Lise olarak kullanılması öngörülen okulun inşaatı için 9 Milyon TL harcanacağı bildirildi. Törende bir konuşma yapan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki: “ Daha önce 11 anaokulu ve bir okul yapıp Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettik. Şimdi de ilçemize yeni bir lise kazandırıyoruz. Biz çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi eğitim almalarını çok önemsiyoruz.” dedi. Eğitim alanındaki katkılarının ve yatırımlarının devam edeceğini vurgulayan Tiryaki, okulun hayırlı olması temennisiyle sözlerini tamamladı.

 

Bu okul Beşikkaya’ nın çok önemli bir ihtiyacına cevap verecek

Törende bir konuşma yapan Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türkel de, Altındağ’ ın sürekli gelişen ve büyüyen bir bölge olduğunu; dolayısıyla okula ihtiyacının her geçen gün arttığını ifade etti. Bu açıdan, önemli bir ihtiyaca cevap verecek olmasından dolayı, yapılan okulu çok önemsediğini ifade etti.

 

Başkan Tiryaki’nin desteğini hep yanımızda hissettik

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt da Altındağ’ın son yıllarda Ankara’nın en hızlı büyüyen, aynı zamanda en çok yatırım yapılan ilçelerinden olduğunu belirttiği konuşmasında eğitim alanında da çok ciddi çalışmalar yapıldığını ifade etti. “ Altındağ büyüyor, gelişiyor; buna bağlı olarak artan genç nüfusun eğitimi için okullara olan ihtiyaç da her geçen gün artıyor. Başkanımız bu konuda bizim en büyük destekçilerimizden biri; Başkan Tiryaki’nin desteğini hep yanımızda hissettik.

 

Yaptığımız her türlü çalışmada bize gönülden destek veren Veysel Tiryaki’ye ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

Altındağ Belediyesi Veysel Bey’in öncülüğünde şu ana kadar, kendilerinin de ifade ettiği gibi, Altındağ’a 11 okul kazandırdı. Bu okul da en az diğerleri kadar önemli bir ihtiyacı karşılayacak.” dedi.

 

Hayırseverlerimizin de desteğiyle 14.850 yeni derslik yapıldı, yenileri yapılıyor

Bozkurt, konuşmasında: “Ankara’nın derslik ve okul ihtiyacının karşılanması için aralıksız çalışıyoruz. Geçtiğimiz 10 yıllık süre içinde 14.850 yeni derslikle, Ankara’da derslik başına düşen öğrenci sayısını 30’ kadar indirdik.

 

Hayırsever kişi ve kuruluşlar bizim için çok önemli; pek çok çalışmamızı onların verdiği destekle yürütüyoruz. Bu desteğin ve yatırımların devam etmesini umuyoruz. Başkanımızın her zaman olduğu gibi bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni hedefimiz, hizmet vermeye devam eden, binası eski 250 civarındaki okulumuzu yenilemek… Bununla ilgili çok yoğun bir çalışma içindeyiz.” diye sözlerini sürdürdü.

 

Destek ve katkılarından dolayı Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye, Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türkel’e, Belediye Meclis Üyeleriyle çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

 

Okul inşaatı 2016’da tamamlanacak

Yapılan konuşmaların ardından protokol ricali hep birlikte düğmeye basarak yapımının 2016 yılında tamamlanması hedeflenen okulun temeline ilk harcı koydu.

 

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ve çok büyük bir coşkunun yaşandığı temel atma törenine, Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türkel; İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ve Altındağ İlçe MEM Şefika Biçer katıldı. Temel atma töreninde, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Müdür Yardımcıları ile Şube Müdürleri; Altındağ Belediyesi’nden Belediye Meclis Üyeleri ve yöneticiler; milletvekili adayları, siyasi parti yöneticileri ve vatandaşlar da hazır bulundu. 

 

Altındağ, Belediyesi Sayesinde Yeni Bir Okula Daha KavuşuyorAltındağ, Belediyesi Sayesinde Yeni Bir Okula Daha KavuşuyorAltındağ, Belediyesi Sayesinde Yeni Bir Okula Daha KavuşuyorAltındağ, Belediyesi Sayesinde Yeni Bir Okula Daha KavuşuyorAltındağ, Belediyesi Sayesinde Yeni Bir Okula Daha KavuşuyorAltındağ, Belediyesi Sayesinde Yeni Bir Okula Daha KavuşuyorAltındağ, Belediyesi Sayesinde Yeni Bir Okula Daha Kavuşuyor

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.