ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akyurt Yönetici Eğitim Semineri Açılışı MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt’un Teşrifleriyle Yapıldı

Akyurt Yönetici Eğitim Semineri Açılışı MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt’un Teşrifleriyle Yapıldı

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine yönelik olarak Akyurt’ta düzenlenen Eğitim Yönetimi Kursu, MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt’un teşrifleriyle yapılan açılış töreniyle başladı.

 

23- 27 Mart tarihleri arasında devam edecek olan seminer çalışmasının açış konuşmasını Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Kaleli yaptı. Her eğitim yöneticisinin “eğitim lideri olamayacağını belirten Kaleli, “ Yetki liderliğini bırakmadan eğitim lideri olamayacağınızı unutmayınız. Eğitim liderliği aynı zamanda ‘etki liderliği’ dir. Sizler her zaman ekibinizle aynı satırda olamayabilirsiniz ama her zaman aynı sayfada buluşacağınızı unutmayın. Ancak bu anlayışla yönetime yaklaşırsanız gerçek bir eğitim lideri olabilirsiniz.” dedi.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, konuşmasına 2014 yılında MEB tarafından gerçekleştirilen mevzuat çalışmalarını ve özellikle yönetici görevlendirme süreçlerini özetleyerek başladı. Eğitim Yönetimi Semineri’ne neden ihtiyaç duyduklarını anlattı. Değerler eğitimini çok önemsediklerini vurgulayan Bozkurt: “ Arkadaşlar değerler eğitimini önemsediğimizi her fırsatta vurguluyoruz. Geleceğimiz açısından bunun vazgeçilmezlerimizden olduğunu siz de biliyorsunuz. Değerlerimizi yaşayarak, göstererek, uygulatarak öğretelim; bunu sağlamakta en önemli sorumluluk size düşüyor. Örnek projeler hazırlamalısınız. Farkımızı ortaya koyalım, bunu özellikle Çanakkale Zaferinin 100. Yılında yapalım.”

 

Erol Bozkurt son olarak ekip ruhuyla çalışmalar yapmanın başarı açısından ne kadar büyük rolü olduğuna dikkat çektiği konuşmasını başta MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt olmak üzere programa katılanlara teşekkür ederek tamamladı.

 

Törende son olarak konuşan MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt da yeni mevzuat düzenlemesiyle eğitim yöneticiliğinin, 657 sayılı DMK’ de de öngörüldüğü gibi, bir kadro değil görev olduğu gerçeğinin ortaya konularak uygulamaya geçirildiğini ifade etti. Yöneticilerin hizmet içi eğitimini çok önemsediğini ve gerekli gördüğünü vurgulayan Kurt: “ Her kademedeki yöneticilerimizin hem değişime ve gelişime ayak uydurması hem de bilgilerini güncellemesi açısından hizmet içi eğitim çok önemlidir. Eminim programın sonunda sizler de bunu fark edecek ve buradan memnun ayrılacaksınız.” dedi. 

 

Müsteşar Yardımcısı Kurt, İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’a davetlerinden; Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Kaleli’ye de ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti. Katılımcılara başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

 

Açılış programına Kurt ve Bozkurt’un yanı sıra Akyurt, Çubuk ve Kalecik İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Akyurt Halk Eğitim Merkezi yöneticileri ve seminere katılacak okul müdürleri katıldı.

 

Törenin ardından gruplar halinde eğitim çalışmalarının yapılacağı salonlarda derslere başlandı.

 

Akyurt Yönetici Eğitim Semineri Açılışı MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurtun Teşrifleriyle YapıldıAkyurt Yönetici Eğitim Semineri Açılışı MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurtun Teşrifleriyle YapıldıAkyurt Yönetici Eğitim Semineri Açılışı MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurtun Teşrifleriyle YapıldıAkyurt Yönetici Eğitim Semineri Açılışı MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurtun Teşrifleriyle YapıldıAkyurt Yönetici Eğitim Semineri Açılışı MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurtun Teşrifleriyle Yapıldı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.