ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerden Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’a Ziyaret

Aday Öğretmenlerden Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’a Ziyaret


Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci eğitimini Ankara’da tamamlayacak olan aday öğretmenler Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’u ziyaret etti.


Ankara, İstanbul, Sakarya, Kastamonu, Bolu, Nevşehir, Mardin, Van, Bitlis, Şanlıurfa, Şırnak, Bingöl, Batman, Tokat, Erzincan, Gaziantep, Muş, Hakkari, Konya, Kars ve Diyarbakır illerine atanan ve 6 aylık yetiştirme süreci eğitimlerini Ankara’da almaya başlayan aday öğretmenler grup sorumluları olan okul müdürleri eşliğinde Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’u ziyaret etti.


Aday öğretmenlerle tek tek tanışıp sohbet eden Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, aday öğretmenlere Millî Eğitim Müdürlüğünü, birimlerini, çalışma alanlarını ve Millî Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcılarını tanıttı ve çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Millî Eğitim Bakanlığımızın aday öğretmenlerin yetiştirilmesi sürecinde başlattığı yeni bir uygulamayla ilk defa danışman öğretmen rehberliğinde mesleğe adım atacak olan aday öğretmenlerin çok şanslı olduğuna, Sayın Bakanımızın ifadesiyle öğretmenin öğretmen gölgesinde yetişeceğine vurgu yapan Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt konuşmalarında: “Millî Eğitim camiası olarak biz çok büyük bir aileyiz. Sizler de bu büyük ailenin çok önemli bir parçasısınız.” dedi.


Tohum atın toprağa onlar çınar olur.


Her bir öğrencinin çok kıymetli ve değerli olduğunu bu vesile ile de çalışmalarının çok önemli ve titizlikle yürütülmesi gerektiğini ifade eden Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Dünyadaki en önemli işlerden birini yaparken önemli kişiler olduğunuzu ve çok değerli bir mesleğe sahip olduğunuzu unutmayın. Sizler genç yavrularımıza karakter eğitimi verecek ve onları hayata hazırlayacak öğretmenlersiniz. Sizlerin görevi sadece ders anlatmakla sınırlı değil. Dokunduğunuz çocuklar, yeşerttiğiniz dallar olsun. Tohum atın toprağa onlar kocaman bir çınar olur. Unutmayın çok önemli bir mesleğin mensubusunuz. Sizler ilerde güzel vatanımızın insanlarını, yöneticilerini, değerlerini yetiştireceksiniz. Öğrencilerinize verebileceğiniz en önemli şey iyi insan olmalarını sağlamanızdır.” dedi.


Millî ve Yerli Bir Nesil Yetiştirmeyi İstiyoruz.


Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Sizlerden bu toprakların çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmenizi, millî ve yerli bir nesil yetiştirmenizi istiyoruz. Öz değerlerine sahip, vatanını, milletini seven, tarihini, geçmişini iyi bilen ve kendilerinin bu ülkenin geleceği olduğu bilincine sahip, bu ülkeye hizmet edecek ve bu ülkenin evladı olmaktan gurur duyan millî ve yerli bir nesil yetiştirmenizi istiyoruz. Bu toprakların evlatlarının en iyi şekilde yetişmesi adına sizler çok önemli bir güçsünüz ve yüklendiğiniz çok önemli bir misyonunuz var. Bu ülkenin şuuru ve bu ülkenin kendine ait değerlerinin aktarıcısı da sizlersiniz.” dedi.


Aday öğretmenlerden mesleki hayatlarında çıtalarını hep yüksek tutmalarını isteyen, yüklendikleri misyonu ve mesleklerini yüceltmek adına öğrenme süreçlerinin ve öğrenciliklerinin hiç bitmemesi gerektiğini, her zaman öğrenilecek yeni şeyler olduğunu vurgulayan Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt aday öğretmenlere hayallerinin olması, bol bol kitap okumaları ve okutmaları, yenilikleri takip etmeleri ve öğrencilere yeni şeyler vermeye çalışmaları ve yaptıkları her gayretin anlamlı olması tavsiyelerinde bulundu.

 

 

22-03-201622-03-201622-03-201623-03-2016

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.