ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB’yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Ödül Töreninden Ankara’ya Birincilik Ödülü

AB’yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Ödül Töreninden Ankara’ya Birincilik Ödülü

Milli Eğitim Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Öğrenciler AB’yi Öğreniyor: Ortak Değerler, Temel Haklar ve Politikalar Teknik Destek Projesi Türkiye finali ödül töreni Ankara ATO Congresium’da yapıldı.

 

10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliğinin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusunda yüksek düzeyde bilgi sahibi olmalarını amaçlayan  “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” projesi kapsamında 81 ilde “Bana AB’yi Anlat” Slogan, Resim ve Kısa Öykü yarışması ve 21 pilot ilde “AB’yi Öğreniyorum” bilgi yarışması düzenlenmiştir. AB’yi Öğreniyorum bilgi yarışması Türkiye finalinde Ankara Etimesgut Anadolu Lisesi Türkiye birincisi olmuş ve bir Avrupa Birliği ülkesini ziyaret etmeye hak kazanmıştır.

 

Ödül töreninde Bakanlığımız Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili projenin çıktılarının çok önemli olduğunu ve öğrencilerin AB’yi öğrendiğini dile getirdi. Bir öğrencinin “Avrupa Birliği Türkiye ile Daha Güçlü” sloganını çok beğendiğini ifade eden Bilgili: “Türkiye Cumhuriyeti dinamik nüfus yapısı, eğitimli gençleri, kültürel zenginliği, stratejik konumu ile Avrupa Birliğine güç katacak ve Avrupa Birliğini zenginleştirecek bir ülkedir.” dedi.

 

Bilgi toplumunun oluşturulması için bilginin önemine dikkat çeken Avrupa Birliği ve Dış İlişliler Genel Müdürü Ziya Yediyıldız çocuklarımızın kendi değerlerini evrensel dünya değerleriyle harmanlamış bir gençlik olarak yetişmesi hem ülkemize hem de üyesi olmak istediğimiz AB’ye güç katacak ve beyinden beyine gönülden gönüle bir yol açacaktır, dedi.

 

ATO Congresium’da yapılan ödül töreninde Ankara’da dereceye giren öğrencilere ödülleri ve madalyaları Avrupa Birliği ve Dış İlişliler Genel Müdürü Ziya Yediyıldız ve Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt tarafından; Türkiye finaline kalan öğrencilere ödülleri ve madalyaları Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Salih Çelik, Ahmet Emre Bilgili ve Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkan Vekili François Begeot tarafından verildi. Ayrıca ödül töreninde öğrencilerle birlikte onlara rehberlik eden öğretmenlere de ödül verildi.

 

Törende MEB Müsteşar Yardımcıları Salih Çelik, Muhterem Kurt, Ahmet Emre Bilgili, Avrupa Birliği ve Dış İlişliler Genel Müdürü Ziya Yediyıldız, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkan Vekili François Begeot, Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Milli Eğitim Bakanlığı üst düzey bürokratları ve çok sayıda katılımcı hazır bulundu. 

 

AByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Ödül Töreninden Ankaraya Birincilik ÖdülüAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Ödül Töreninden Ankaraya Birincilik ÖdülüAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Ödül Töreninden Ankaraya Birincilik ÖdülüAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Ödül Töreninden Ankaraya Birincilik Ödülü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.