ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“AB’yi Öğreniyorum” Bilgi Yarışması Ankara Finali Yapıldı

“AB’yi Öğreniyorum” Bilgi Yarışması Ankara Finali Yapıldı

Bakanlığımızın 21 ilde öğrencilerin Avrupa Birliği(AB) değerlerini öğrenmeleri amacıyla başlattığı proje kapsamında Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği  “AB’yi Öğreniyorum” bilgi yarışmasının Ankara finali Başkent Öğretmenevinde yapıldı.

 

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün 10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmayı amaçlayan projesiyle ayrıca toplumda AB değerleri, temel hak ve politikaları hakkında üst düzeyde farkındalık ve bilgi kazandırılması da hedeflenmektedir.

 

İl yarışmalarında dereceye giren birincilerin Ankara’da düzenlenecek ödül törenine davet edilmesi ve Türkiye finalinde dereceye giren okulun yarışmacılarının bir Avrupa Birliği ülkesini ziyaret edecek olması Bakanlığımızın bu projeye ne kadar önem verdiğini de gösteriyor.

 

AB ile ilişkiler noktasında çok ciddi adımların atıldığı ülkemizde, AB standartlarına erişebilmek adına faaliyetler yapıldığını ve okullarda gerçekleştirilen AB projeleriyle öğretmen ve öğrencilerimizin Avrupa’nın çeşitli ülkelerine gittiklerini, oradaki eğitim öğretim ortamını gördüklerini ifade ederek açış konuşmasını yapan Ankara Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M.Tayyip Kahyaoğlu:  “Bizim de Avrupa Birliğinden ve Avrupa Birliğinin değerlerinden öğrenebileceğimiz şeyler var ama altını çizerek söylüyorum ki Türk çocuklarının, Türk gençliğinin Avrupa’ya öğreteceği çok fazla değer var. İnanın sizler onlara çok daha fazla şey katacaksınız. Bu projeyle değerli ülkemin çocukları nasıl Avrupa birliğini, Avrupa değerlerini tanıyacaksa Avrupa Birliğindeki ülkelerin çocuklarının da bizim çocuklarımızı, bizi biz yapan değerlerimizi, kadim kültürümüzü ve Türkiye’mizi tanıması gerekiyor. Çünkü bizim kazanımın ve değerler alışverişinin karşılıklı olabileceği bir etkileşime ihtiyacımız var.” dedi.

 

25 ilçeden okulların katılımıyla 5 oturumda yapılan “AB’yi Öğreniyorum” bilgi yarışmasının Ankara finalinde birinci olan okulumuz Etimesgut Anadolu Lisesi, 10-11 Haziranda Ankara’da düzenlenecek Türkiye finaline katılmaya hak kazandı. 

 

AByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Ankara Finali YapıldıAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Ankara Finali YapıldıAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Ankara Finali YapıldıAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Ankara Finali YapıldıAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Ankara Finali YapıldıAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Ankara Finali YapıldıAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Ankara Finali YapıldıAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Ankara Finali YapıldıAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Ankara Finali Yapıldı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.