ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ABD’li Dr. Chin ve Hacettepeli Akademisyenler Global Forum hakkında bilgi vermek için Erol Bozkurt’u Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müz bünyesinde Özel Büro 3 - Protokol Şubesi ve Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri 1 Şubesinin Hacettepe Üniversitesi ile işbirliği halinde yürütmekte olduğu uluslararası projenin ilk ayağı olan ön çalışma başlatıldı.
ABD’li Dr. Chin ve Hacettepeli Akademisyenler Global Forum hakkında bilgi vermek için Erol Bozkurt’u Ziyaret Etti

 

Projedeki Amerikalı ortağımız Dr. Ming-Kai Chin, 6 Kasım 2014 Perşembe günü Ankara’ya gelerek uygulama okullarını gezdi. Uygulama okullarımızdan Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nu ve yapılan çalışmaları çok beğendiğini dile getirdi.

 

Hacettepe Üniversitesi’nde yaklaşık yüz öğretmenimize konferans verilerek gerçekleştirilen proje tanıtımında konuşan Dr. Chin, Ankara ilinde 11 pilot okulda ilkokul 3. ve 4. sınıf, ortaokulda 5. ve 6. sınıflarla toplamda 2000 öğrenci çalışmaya alınmıştır.” dedi.

 

Proje tanıtım programının ardından Dr. Chin ve beraberindeki akademik heyet; Şube Müdürleri Zafer Yılmaz ve Ömer Özen ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erol Bozkurt’u makamında ziyaret etti. Akademisyenler; dünyada bir ilk olacak şekilde, Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ‘örnek okul’ oluşturmak istediklerini; bu kapsamda ilgili dernek tarafından desteklenen Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nu proje okulu olarak belirlediklerini ifade ettiler.

 

Dr. Chin, bu okulda yapılacak olan çalışmaların, Mayıs 2016’da dördüncüsü Türkiye’de düzenlenecek olan Global Forum’da yaklaşık 60 ülkeden gelecek olan VIP delegelere sunulacağını ifade etti. Akademik heyet üyeleri, Ortaya çıkan gelişmeler doğrultusunda bu delegelerin benzer örnek okulları kendi ülkelerinde kurup yaygınlaştırmaları için çalışmalara başlayacağını; tüm ortaklar için olumlu sonuçlanacak bir çalışmanın temellerinin atıldığını vurguladılar.

 

Erol Bozkurt; Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yine dünyada ilk olacak bir projeyi destekliyor olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bozkurt, ziyaretin sonunda Dr. Ming-Kai Chin ve beraberindeki akademisyenlere çeşitli hediyeler takdim etti.

 

ABDli Dr. Chin ve Hacettepeli Akademisyenler Dünyada Bir İlk Olacak Projenin Tanıtımı Amacıyla Erol Bozkurt u Ziyaret EttiABDli Dr. Chin ve Hacettepeli Akademisyenler Dünyada Bir İlk Olacak Projenin Tanıtımı Amacıyla Erol Bozkurt u Ziyaret EttiABDli Dr. Chin ve Hacettepeli Akademisyenler Dünyada Bir İlk Olacak Projenin Tanıtımı Amacıyla Erol Bozkurt u Ziyaret EttiABDli Dr. Chin ve Hacettepeli Akademisyenler Dünyada Bir İlk Olacak Projenin Tanıtımı Amacıyla Erol Bozkurt u Ziyaret EttiABDli Dr. Chin ve Hacettepeli Akademisyenler Dünyada Bir İlk Olacak Projenin Tanıtımı Amacıyla Erol Bozkurt u Ziyaret EttiABDli Dr. Chin ve Hacettepeli Akademisyenler Dünyada Bir İlk Olacak Projenin Tanıtımı Amacıyla Erol Bozkurt u Ziyaret Etti

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.