ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

700 Bin Tablet Bilgisayar Dağıtımı Sayın Cumhurbaşkanımızın Katılımıyla Gerçekleşti

700 Bin Tablet Bilgisayar Dağıtımı Sayın Cumhurbaşkanımızın Katılımıyla Gerçekleşti

Millî Eğitim Bakanlığı’nın 700 bin tablet dağıtım töreni Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ATO Congresium´da gerçekleşti.

 

Tabletlerin dağıtım törenine Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Adalet Bakanı Kenan İpek, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, MEB Müsteşar Yardımcıları Muhterem Kurt ve Yusuf Büyük, Bakanlığımız Genel Müdürleri, Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ve Ankara´daki okullardan 3 bin öğrenci ve öğretmen katıldı. Törenin yapıldığı saatlerde diğer illerde de Bakanların, öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla dağıtım törenleri yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep, Samsun, İzmir ve Sivas´ta gerçekleştirilen dağıtım törenlerine canlı bağlandı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Fatih Projesi kapsamında gerçekleştirilen tablet dağıtım töreninde konuşan ve tabletlerin tamamen yerli tasarımlarla Türkiye´de üretildiğini, birçok bakımdan piyasadakilerden daha üstün niteliklere sahip olduğuna işaret eden  Cumhurbaşkanı Erdoğan: “ Fatih Projesi sadece tablet bilgisayarlardan ibaret değil. Bilgisayarlarla birlikte etkileşimli tahtayı, çok fonksiyonlu yazıcıyı, fiber optik interneti de kapsıyor. Bu alt yapıyı tamamlayacak şekilde her derse özgü eğitim içeriği hazırlanıyor. Videolarla, görsellerle dersler daha anlaşılır daha zevkli hale getiriliyor.” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fatih projesini başarıyla yürüten Milli Eğitim Bakanlığını da tebrik etti.

 

Konuşmasında gençlerden bir isteği olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Benim sizden isteğim, bu tabletleri, interneti amacına uygun kullanmanızdır. Millî Eğitim Bakanımız Nabi Avcı Hocamızın da kaydettiği gibi bilgisayarın sanal dünyasında kaybolup gerçek hayattan, okulunuzdan, öğretmeninizden, özellikle kitaptan uzaklaşmayın. Aslolan kağıt, kitap, kalemdir. Aslolan öğretmendir, onun size aktardığı irfandır, hikmettir. Teknoloji, bilgisayar, internet ancak yardımcı eğitim aracıdır." diyerek devam ettiği konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 okuldan 22 öğrenci ve 11 öğretmene tablet bilgisayarlarını verdi ve anı fotoğrafı çektirdi.    

 

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, törende yaptığı konuşmada Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketı (FATİH) Projesi´nin yoluna devam ettiğini belirterek, "Bu proje, kalbi selimle, aklı selimle düşünebilen, bakabilen her vatandaşımızın gurur duyacağı milli bir projedir. Proje, bu törenle yeni bir merhaleyi daha katetmiş oluyor. Maarifimizin göz bebeği bu proje, bu aşamadan sonra hızını ve temposunu daha da artırarak yoluna devam edecektir" değerlendirmesinde bulundu.

 

Tabletler, öğrenci ve öğretmenlere, birçok faydalı uygulama, yazılım ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) yüklü halde teslim edilecek. Öğretmenlerin e-tahtalarla etkileşim içinde ders işlemesine ve öğrencilerle sınav, ödev, proje gibi veriler paylaşmasına imkan veren etkileşimli sınıf yönetim yazılımı da bu yıl verilecek tabletlere yüklenmiş durumda. Bütün tabletler kablosuz erişime açık halde dağıtılacak. Öğrenciler, tabletlerinden MEB´in kendileri için sağladığı güvenli internet içeriği prosedürüyle diledikleri zaman diledikleri yerden internete bağlanabilecek.

 

 700 Bin Tablet Bilgisayar Dağıtımı Sayın Cumhurbaşkanımızın Katılımıyla Gerçekleşti700 Bin Tablet Bilgisayar Dağıtımı Sayın Cumhurbaşkanımızın Katılımıyla Gerçekleşti700 Bin Tablet Bilgisayar Dağıtımı Sayın Cumhurbaşkanımızın Katılımıyla Gerçekleşti700 Bin Tablet Bilgisayar Dağıtımı Sayın Cumhurbaşkanımızın Katılımıyla Gerçekleşti700 Bin Tablet Bilgisayar Dağıtımı Sayın Cumhurbaşkanımızın Katılımıyla Gerçekleşti700 Bin Tablet Bilgisayar Dağıtımı Sayın Cumhurbaşkanımızın Katılımıyla Gerçekleşti700 Bin Tablet Bilgisayar Dağıtımı Sayın Cumhurbaşkanımızın Katılımıyla Gerçekleşti

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.