ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Kutlamaları İçin, Bakan Yılmaz ve Beraberindeki Çocuklar Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ı Ziyaret Etti

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Ankara Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı ile birlikte,Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ı ziyaret eden, içlerinde şehit ve gazi çocuklarının da olduğu minik öğrenciler neşeli anlar yaşadı.
23 Nisan Kutlamaları İçin, Bakan Yılmaz ve Beraberindeki Çocuklar Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ı Ziyaret Etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın tüm çocuklara kutlu olmasını dileyen TBMM Başkanı Kahraman, "Devletimiz, ebed müddet devlet olsun, sonsuza kadar yaşasın. Sizler de büyüyeceksiniz, Türkiyemizin ilerlemesi, gelişmesi için çalışmalarda bulunacaksınız. Her biriniz bir meslek sahibi olacaksınız, inşallah hayırlı hizmetler nasip olur; vatana, millete hayırlı evlatlar, inançlı, millî ve manevi duygulara sahip kişiler olursunuz." diye seslendi.

TBMM Başkanı Kahraman, koltuğunu İMKB Alparslan İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Zehra Betül Özkan´a devretti.  23 Nisan TBMM Başkanı Zehra Betül Özkan da bu mutlu günlerinde kendilerini makamında ağırlayan TBMM Başkanı Kahraman´a teşekkür etti. 

Özkan, "97 yıl sonra bugün, İsmail Kahraman´ın yüksek müsaadeleriyle TBMM Başkanlığının yetkilerini temsil etmek benim için çok onur verici bir görevdir. TBMM, milletimizin bağımsızlık mücadelesinin yönetildiği yerdir. Kazandığı zaferler sonucunda ‘Gazi Meclis’ unvanına layık görülmüştür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün bu büyük günü bayram olarak milletimizin geleceği olan çocuklara armağan etmesi, hiç kuşkusuz ülkemizin bizlerin omuzları üzerinde yükseleceği gerçeğini göstermektedir. 23 Nisan´da vatan topraklarına doğan egemenlik güneşi gibi bu bayramda da Türkiye ve tüm dünya çocuklarına sevgi ve mutluluk diliyorum" dedi.

Dünyadaki en büyük mutluluğun, her yerde birlik olduğunu vurgulayan Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Allah birliğimizi daim etsin, ağız tadımızı bozmasın. Birlik olursak güçlü oluruz. Bu aziz millet her şeyin en iyisine layıktır. Bu aziz millet en zor dönemleri bile inancı, birlik ve beraberliği ile aştı. Bundan sonra da inşallah aydınlık bir Türkiye hep beraber bizleri beklemektedir." dedi.

Bakan Yılmaz, 23 Nisan Çocuk Bayramının dünyada hiçbir ülkede olmadığına ifade ederek, ‘Bu bayramı çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, İstiklal Savaşı´nın kahramanları ve ilk Meclis´ten bugüne kadar bu ülkeye hizmet eden herkesi minnet ve şükranla anıyorum.’ dedi.

Ziyaret sonrasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman,  küçük misafirlerine çeşitli hediyeler verdi; çekilen hatıra fotoğraflarının ardından ziyaret sona erdi.

24-04-201724-04-201724-04-201724-04-2017

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.