ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Kutlamaları İçin, Bakan Yılmaz ve Beraberindeki Çocuklar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Ankara Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı ile birlikte, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret eden, içlerinde şehit ve gazi çocuklarının da olduğu minik öğrenciler hem neşeli hem de duygulu anlar yaşattı.
23 Nisan Kutlamaları İçin, Bakan Yılmaz ve Beraberindeki Çocuklar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salona geldiğinde çocuklarla tek tek tokalaşıp sözü yerine geçen Mehmet Akif İlkokulu 4. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Yiğit Türk´e bıraktı.   

Türk, "Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Demokrasinin kalbi ve milli iradenin temsil makamı Gazi Meclisimizin açılışının 97. yıl dönümü olan 23 Nisan 1920 tarihi milletimizin bağımsızlığa ulaşma yolunda kendi iradesiyle başlattığı var olma mücadelesinin en önemli adımıdır kuşkusuz. Tüm dünya milletlerinin tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir kurtuluş destanına sahip ve aziz şehitlerinin kanlarıyla kazınmış olan bu kutsal vatanda yaşayan bir çocuk ve cumhurun başkanı tarafından onu temsil yetkisiyle onurlandırılmış bir birey olarak hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum." diyerek sözlerine başladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatan uğruna canları ve kanlarıyla destan yazan tüm şehitleri rahmet ve minnetle andığını ifade eden Yiğit Türk, "Bugün burada milletin evi olan Cumhurbaşkanlığı Külliyemizde, temsil ettiğim bu onurlu makamda bizi ağırlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a tüm dünya çocukları adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bizler bugünün çocukları, geleceğin ise öğretmenleri, doktorları, cumhurbaşkanları, sanatçıları, türlü çeşit meslek sahipleri ve daha önemlisi vatanına aşık, vatanı için tek yürek olan evlatları olarak taşıdığımız sorumluluğun farkındayız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise çocuklara, "Ben de Sayın Cumhurbaşkanımıza huzurlarınızda özellikle şahsım, milletim adına kalbi şükranlarımı özellikle ifade etmek istiyorum. Başta tüm buradaki yavrularımız olmak üzere hepsinin tek tek gözlerinden öpüyorum. Sizler bizim geleceğimizsiniz, sizler bizim güvencemizsiniz. Cumhuriyet bizimdir, bu vatan bizimdir ve bu vatana hep birlikte sahip çıkacağız. Miraç Kandilinizi kutlarken bayramınızı da ayrıca tebrik ediyorum. İki bayramı adeta bir arada bugün kutluyoruz. " diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm çocuklara derslerinde üstün başarılar dileyerek, "Hiçbir zaman anneleriniz, babalarınız ´öf´ bile demesin, onlara bunu dedirtmeyin. Aynı şekilde öğretmenleriniz sizin bugünlere gelmenizdeki iftihar vesilenizdir, adeta ilim ve feyz kaynağınızdır. Bunları çok iyi bilip bizim varlık sebebimiz olan öğretmenlerimizin de kıymetini bilerek, hep söylerim, ´Üç kişinin elini öpeceksiniz; anne, baba ve öğretmen, başka kimsenin elini öpmeyeceksiniz´ derim. Tekrar nice 23 Nisan´larda beraber olma duygusuyla sizleri milletin evinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde misafir etmek, hele hele 15 Temmuz´da bombaların altında kalan, bu çevrede 29 şehidimiz, 36 gazimiz var, onun için burası aynı zamanda gazi bir külliye. Dolayısıyla sizleri kutluyorum, kardeşlerinizle, ailelerinizle sizlere mutluluklar diliyorum. Sizleri Allah´a emanet ediyorum, Sayın Cumhurbaşkanım teşekkür ediyorum" dedi.

Ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan küçük misafirlerine çeşitli hediyeler verdi; çekilen hatıra fotoğraflarının ardından ziyaret sona erdi.

24-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-2017

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.