ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Çocukları Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için gelen öğrencileri makamında kabul etti. Ankara Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı ile birlikte Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı ziyaret eden, içlerinde şehit ve gazi çocuklarının da olduğu minik öğrenciler neşeli anlar yaşadı.
23 Nisan Çocukları Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Öğrenciler ile tek tek sohbet eden Bakan Yılmaz, koltuğunu Kocatepe Ortaokulu 5´inci sınıf öğrencisi İpek Merve Deniz´e devretti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Bakan Yılmaz, çocuklarına bayram hediye eden başka bir ulus bulunmadığını ifade ederek, ‘Bunun için başta cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal ve çalışma arkadaşları olmak üzere emeği geçenleri rahmetle şükranla yâd ediyorum. Çağlar geçtikçe daha da önemi anlaşılan bir değeri bize armağan ettikleri için, bizler de inşallah onların koymuş olduğu çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkmak için çalışıyoruz, çalışacağız. Çocuklarımıza almış olduğumuz eğitimden çok daha iyi bir eğitimi, çok daha güçlü ve mutlu insanların ülkesini bırakacağız." dedi.

Millî Eğitim Bakanı’nın koltuğuna oturan İpek Merve Deniz, anne ve babasının işitme engelli olduğunu belirterek, konuşmasını işaret dilinde de çevirerek yaptı. Sunumunun ardından Deniz, okullarda engelliler için destekleyici mekanizmalar kurulması ve engellilere yönelik asansör ve cihazların daha fazla yapılması gerektiğini vurguladı. Deniz´in konuşmasının ardından, "İşaret dilini seçmeli ders yapalım." talimatını veren Yılmaz, bu dersin okutulmasının öğrenciler için ilave bir kazanım olacağını vurguladı. Bakan Yılmaz, İpek Merve Deniz’in açıklamaları üzerine, her okulu engelsiz hale getirmek gerektiğini ifade ederek, bu konuda epey yol alındığını ancak hala eksikliklerin bulunduğunu söyledi.

Konuşması esnasında Deniz, 2019 sonuna kadar geçilecek tam gün eğitimin her çocuğun hayali olduğunu, kendisinin de ikili eğitim konusunda bazı sıkıntılar çektiğini söyledi. Tam gün eğitime 2019 sonuna kadar geçileceğini, sınıflardaki öğrenci sayısının 30’un altına düşmesini hedeflediklerini belirten Bakan Yılmaz, makamında kabul ettiği öğrencilere tek tek sınıflarındaki öğrenci mevcudunu sordu. "31, 32, 37, 46" cevaplarını alan Bakan Yılmaz "Burada 46 rakamında sıkıntı var." dedi. Öğrencinin eğitim gördüğü okulun tam gün eğitim yaptığını öğrenen Bakan Yılmaz, İstanbul, Ankara, Şanlıurfa ve Diyarbakır´da okul ihtiyacının bulunduğunu ve bu yıl Ankara´ya toplam 7 bin 500 derslikten oluşan 212 okul yapılacağını açıkladı.

"Temsili" Millî Eğitim Bakanı Deniz,’Tüm çocuklara eşsiz bir bayram armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, millî irade ve demokrasinin hâkim olduğu bir gelecek sağlamak için canlarını feda eden 15 Temmuz Millî İrade ve Demokrasi şehitlerini ve bu vatan uğruna canlarıyla, kanlarıyla destan yazan tüm şehitleri rahmet ve minnetle anıyorum.’ diyerek sözlerine son verdi.

Ziyaret sonrasında Bakan Yılmaz, küçük misafirlerine çeşitli hediyeler verdi; çekilen hatıra fotoğraflarının ardından ziyaret sona erdi.

24-04-201724-04-201724-04-2017

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.