ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

         Başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bu vatan uğruna şehadeti göze alan ve hayatta alınabilecek en şerefli unvanı kazanan kahraman gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü Ankara'da coşkuyla kutlandı.

         Mustafa Kemal Atatürk'e 19 Eylül 1921'de 'Mareşal' rütbesi ile 'Gazi' unvanı verilişinin 98. yıl dönümü olması nedeniyle Anıtkabir'de gerçekleşen törene Ankara Valisi Sayın Vasip ŞAHİN, 4. Kolordu ve Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Ali SİVRİ, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdür Yardımcılarımız Abdurrahman TÜLÜCE, Göktan METO, Yenimahalle Kaymakamı Sayın Selda DURAL, Keçiören Kaymakamı Sayın Uğur BULUT ve Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Şükrü TANDOĞAN katıldılar. Halkın yoğun katılımıyla gerçekleşen törende gaziler ve öğrenciler protokole eşlik etti. Anıtkabir'de, Atatürk'ün mozolesine çelenk konulmasıyla başlayan tören, akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla son buldu.

         Anıtkabirden sonra Ulus'ta devam eden program Atatürk Anıtı'na başta Ankara Valiliğimiz olmak üzere çeşitli kurumların çelenk sunmasıyla başladı. Komutanların, askeri personelin ve gazilerimizin yoğun ilgi gösterdiği törene Vali Yardımcılarımız Sayın Abdullah DÖLEK ve Sayın Ayhan ÖZKAN, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdür Yardımcılarımız Abdurrahman TÜLÜCE, Göktan METO, Altındağ Kaymakamı Sayın Erol KARAÖMEROĞLU,  polis teşkilatı mensupları ve büyükşehir belediyesi temsilcileri katıldı.

         Geçmişten günümüze askerlerimizin canlandırıldığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile sona erdi.

         Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanı uğruna mücadele eden gazilerimizi saygıyla anıyor, şehitlerimize rahmet diliyoruz.

19-09-201919-09-201919-09-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.