ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması

2007 yılından itibaren her yıl düzenli olarak yapılmakta olan Ülkemizde meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amaçları ile Bakanlığımız ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliğinde bu yıl 14.'sü  Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlamaları nedeniyle Şanlıurfa ili GAP Arena Spor Salonunda 8-9-10 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

14. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının teması "Göbeklitepe", sloganı ise "Ahican Tarihin Sıfır Noktasında" olarak belirlenmiş olup yarışmaya başvurular 02 Ocak 2020 - 20 Mart 2020 tarihleri arasında http://robot.meb.gov.tr adresinden yapılacaktır. Yarışmalar aşağıda yer alan kategorilerde düzenlenecektir.

·         Çizgi İzleyen,

·         Hızlı Çizgi İzleyen,

·         Tozkoparan,

·         Mini Sumo,

·         Yumurta Toplama,

·         Mini Drone,

·         Endüstriyel Robotik Kol,

·         Tasarla-Çalıştır,

·         Labirent Ustası,

·         Serbest Proje.

13-01-2020

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.