ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"11 MİLYON AĞAÇ: BUGÜN FİDAN YARIN NEFES" ANKARA'DAN BAŞLADI         Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın öncülüğü ve önderliğinde gerçekleştirilen "11 Milyon Ağaç: Bugün Fidan Yarın Nefes" isimli fidan dikme etkinliğine ve törenine Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR da katıldı.

         Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak ve onların çevre bilinciyle yetişmelerini sağlamak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından koordine edilen ve Türkiye'nin 81 ilinde hayata geçirilen "Geleceğe Nefes Projesi" Milli Ağaçlandırma Günü olan 11 Kasım saat 11:11'de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Batıkent Çakırlar Mevkiinde ilk fidanı dikmesiyle Ankara'dan başladı.

         Fidan dikim töreninde Cumhurbaşkanımıza, eşleri Emine ERDOĞAN Hanımefendi, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK da eşlik ettiler.

         Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN törendeki hitabında, "Bugün burada sizlerle birlikte paylaştığımız şu güzel manzara ülkemizin 81 vilayetindeki 2023 ayrı noktada aynı anda yaşanıyor. 11.11.2019 tarihinde, saat 11.11'de, toplam 11 milyon fidan ve ağacı geleceğe nefes olması ümidiyle toprakla buluşturuyoruz. Hedefimiz zümrüt yeşili bir Türkiye fotoğrafı ortaya çıkarmaktır." dedi.

         Geleceğe nefes seferberliğinin gördüğü yüksek ilgiyle hedeflerini aşarak dünyaya örnek olacak bir kampanyaya dönüştüğünü aktaran Sayın ERDOĞAN, şöyle devam etti: "Rekorumuz bugün Guinness Rekorlar Kitabı yetkilileri tarafından Çorum'dan takip edilecek ve kayıtlara geçirilecektir. Milletimizin özellikle gençlerimizin ve çocuklarımızın kampanyaya ilgisi bu tarihin ve saatin önümüzdeki yıllarda da 'ağaç günü' olarak değerlendirilmesi fikrini ortaya çıkardı. Biz de bu fikri destekledik ve 11 Kasım'ın Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilmesiyle ilgili Cumhurbaşkanlığı kararını geçtiğimiz hafta imzaladım. Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nün ülkemize, milletimize, gençliğimize, çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bundan sonra her yıl milletimiz takvimler 11 Kasım'ı ve saatler de 11.11'i gösterdiğinde fidan dikmek üzere belirlenen alanlarda olacaktır."

         Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, "Ankara'daki fidan dikim alanından her yaştan, her meslekten, her meşrepten tüm tabiat aşığı kardeşlerime muhabbetlerimi gönderiyorum. Toprakla buluşturduğumuz bu fidanların ülkemiz, milletimiz ve 81 vilayetimiz için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum." İfadelerini kullandı ve projeye yoğun ilgi gösteren halkımıza, tüm katılımcılara teşekkür etti.

11-11-201911-11-201911-11-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.