ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1 Milyon Bisiklet Kampanyası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Başladı

1 Milyon Bisiklet Kampanyası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Başladı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığının himayelerinde, Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Sağlıklı Yaşam Kültürünü Teşvik Projesi” tanıtımı ve bu kapsamda başlatılan “1 Milyon Bisiklet” kampanyası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen programla başladı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bahçesinde gerçekleşen programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, Hacettepe Üniversitesi Rektörü A. Murat Tuncer, Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, projenin önemli bir teşvik ve hatırlatma vesilesi olacağına inandığını belirterek projenin özellikle 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileriyle üniversiteli gençleri hedeflemesinden memnun olduğunu söyledi. Sporun, insanları kötü alışkanlıklardan uzak tutma, sağlığı koruma ve disipline etme konusundaki olumlu etkisini bildiğini ve bunun faydasına inandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Hatta daha ötesi, manevi destekle teçhiz edilmiş sporun kişileri daha ahlaklı, daha huzurlu, daha dingin hale getirdiğini, daha iyi insan yaptığını da düşünüyorum.” dedi.

 

Şehir yaşantısında spor yapma alışkanlığının çok zayıf olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı: “Bu durum obezitenin ve buna bağlı hastalıkların süratle yaygınlaşmasına yol açıyor. İnşallah, bu tür kampanyalarla hem yeni nesillerde hem de yetişkinlerde obezite sorununun daha ileri boyutlara ulaşmasını engelleyeceğiz.” dedi.

 

Sağlıklı yaşamın önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, alışkanlıkların kısa zamanda edinilmesinin de, kısa zamanda terk edilmesinin de zor olduğunu ama burada koskoca bir milletin geleceğinin söz konusu olduğunun unutulmaması gerektiğini dile getirdi. Projelerin kararlı bir şekilde uygulanmasını özellikle çocukların ve gençlerin bu konuda bilinçli bireyler haline gelmelerinin gerekliliğini vurguladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanlığı’nın, yürüttüğü proje çerçevesinde yılsonuna kadar 40 bin bisiklet dağıtılacağını, gelecek yıl hedeflenen rakamın 300 bin olduğunu 2018’e kadar toplam 1 milyon bisiklet dağıtımının planlandığını ifade ederek törende bulunan gençlere ve çocuklara kampanya kapsamında birer bisiklet hediye etti.

 

1 Milyon Bisiklet Kampanyası Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Başladı1 Milyon Bisiklet Kampanyası Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Başladı1 Milyon Bisiklet Kampanyası Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Başladı1 Milyon Bisiklet Kampanyası Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Başladı1 Milyon Bisiklet Kampanyası Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Başladı1 Milyon Bisiklet Kampanyası Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Başladı1 Milyon Bisiklet Kampanyası Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Başladı 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.