ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Eğitim Öğretim Yılı, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’nın İlk Ders Zilini Çalmasıyla Başladı

2014-2015 eğitim öğretim yılı Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’nın ilk ders zilini çalmasıyla Balgat Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nde büyük bir katılım ve coşkuyla başladı.
Yeni Eğitim Öğretim Yılı, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’nın İlk Ders Zilini Çalmasıyla Başladı

 

Yeni eğitim öğretim yılının açılış programında ilk olarak Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi gösterilerini sundu. Programın açış konuşmasını Balgat Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini temsilen Nur Seda Yıldırım yaptı.

 

Ankara Millî Eğitim Müdürümüz Erol Bozkurt yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olması temennisiyle başladığı konuşmasında: “ Bugün Ankara’da, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte 80 bini birinci sınıf olmak üzere 1 milyon öğrencimiz, 61 bin öğretmenimiz; yaklaşık 2 milyon velimiz büyük bir heyecan yaşıyor. Ankara’da bin adet yeni dersliği bu eğitim öğretim yılında hizmete sunmanın gururunu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ankara’daki 2300 okulumuzda yarınlarımızı hazırlayacağımız bir döneme, yeni umutlarla, yenilenen heyecanlarımızla başlıyoruz.

 

2014- 2015 Eğitim Öğretim yılında sınıf, öğretmen, öğrenci “ altın üçgeni” ni öncelikle dikkate alan; başarıyı ve verimliliği amaçlayan bir eğitim felsefesini bütün eğitim kurumlarımızda hâkim kılmayı hedefliyor, çocuklarımıza ve gençlerimize de hayatları ile ilgili amaçlarının, hedeflerinin olması gerektiğini aşılamaya çalışıyoruz.

 

Sayın Bakanım, yeni eğitim öğretim yılı açılışına teşrifiniz ve bu açılışı Ankara’da bizlerle birlikte gerçekleştirmeniz bize büyük bir onur vermiştir. Size Ankara’daki tüm öğrenciler, eğitim çalışanları ve şahsım adına teşekkürlerimi arz ediyor tekrar yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Vali Vekili Kemal Karadağ, yaptığı konuşmasında öğrencileri çağdaş uygarlığın sahip olduğu niteliklere uygun olarak yetiştirmek istediklerini ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmanın tek hedefleri olduğunu vurguladı.

 

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı sağlık, huzur ve mutluluk içinde geçirebileceğimiz başarılı bir eğitim öğretim yılı dileyerek başladığı konuşmasında: “Bugün 16 milyon 400 bin öğrencimiz okula başlıyor. Üniversite öğrencilerimizle birlikte 20 milyona yaklaşıyoruz. 850 bini aşkın öğretmenimiz görev yapıyor. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin başarısıdır.

 

Bu eğitim öğretim yılını Meslekî Teknik Anadolu Lisesi’nde açmamızın özel bir nedeni ve anlamı var. Kalkınma planlarımızda, hükümet programımızda, Bakanlığımızın strateji planlarında meslekî eğitime verdiğimiz önemi bir kez daha kamuoyuyla paylaşmaya vesile olsun diye bu okulu seçtik. Bu okullarımız hak ettikleri ilgiyi maalesef yakın zamanlara kadar göremiyorlardı. Oysa bu okullarımızda çok başarılı çalışmalar yapılıyor ve daha da yapılacak. Burada birinci sınıf eğitim veriliyor. Hatta biraz önce burada belki çoğunuz farkında değilsiniz program akışını çeken uçan kamerayı bu okulun öğrencileri ve öğretmenleri yaptı. Bütün Mesleki ve Teknik Liselerimizin neleri başardığını biz çok iyi biliyoruz fakat kamuoyu pek bilmiyor. O yüzden bugün bu okulu tercih ettik ki buralarda ne güzel işler yapıldığını herkes görsün. Bu ders yılından itibaren önümüzdeki yıllarda en büyük önceliğimiz meslekî ve teknik eğitim olacaktır. Meslekî ve teknik eğitim alanında çok köklü değişimler, dönüşümler yaptığımızı ve bu okulların önümüzdeki yıllarda öğrencisi olmak için kıyasıya yarışılan okullar olduğunu göreceksiniz.” dedi.

 

Bakanımız Sayın Avcı, konuşmasının ardından eğitim öğretim yılını başlatan ilk ders zilini çaldı. Okulu, derslikleri ve atölyeleri gezdi.

 

Balgat Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki programda Bakanımız Sayın Nabi Avcı’nın yanı sıra MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Müsteşar Yardımcıları Salih Çelik ve Ömer Açıkgöz, Ankara Vali Vekili Kemal Karadağ, Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, İl ve İlçe MEM yöneticileri ile çok sayıda öğrenci, öğretmen ve veli katıldı.

 

Yeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla BaşladıYeni Eğitim Öğretim Yılı, Mill Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcının İlk Ders Zilini Çalmasıyla Başladı

MEB Beşevler Kampüsü I Blok Yenimahalle ozelkalem06meb.gov.tr - 0 312 212 66 40 0 312 212 66 41 0 312 212 66 42 0 312 212 66 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.