ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle Buluştu

Sağlık Bakanlığının  “Türkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor” sloganıyla düzenlediği ve Sağlık Bakanlığından Temel Eğitim öğrencilerine 5.650.000 adet diş bakım seti projesinin açılışı Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından Ankara’da Refika Aksoy İlköğretim Okulunda yapıldı.
Türkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle Buluştu

 

Sağlık Bakanlığı çocuklarımızı gelecekteki çürüklerden korumak, ağız ve diş sağlığında bilinçlendirmek amacıyla 81 ilde Türkiye genelinde yürüteceği projesini Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un da katıldığı programla Ankara’da başlattı. Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu yaptığı konuşmasında Sağlık Bakanlığı olarak ağız ve diş sağlığını önemsediklerini ve bu projeyle çocuklarımızda ağız ve diş sağlığı önemini erken yaşta kavratmayı ve bu bilincini yerleştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

 

“Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller” sloganıyla yürütülen proje kapsamında uzman diş hekimleri tarafından öğrencilere sağlık tırlarında uygulamalı ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi. Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, değerli katılımcılar ve Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt tüm öğrencilere diş fırçası ve macunu dağıttı. Türkiye’nin her yerini dolaşacak olan sağlık tırlarında uzman diş hekimleri çocuklarımıza diş fırçalama eğitimini uygulamalı olarak verecek ve bu konuda bir bilinç uyandırmaya çalışacak.

 

Refika Aksoy İlköğretim Okulunda ilki düzenlenen projeye Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ömer Tontuş, Ankara Vali Yardımcısı Kemal Karadağ, Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, pek çok üst düzey katılımcı, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Türkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle BuluştuTürkiye Sağlıkta Zirveye Koşuyor Projesi, Temel Eğitim Öğrencileriyle Buluştu

MEB Beşevler Kampüsü I Blok 1.Kat Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.