ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE AKIL VE ZEKA OYUNLARI TURNUVASI ANKARA İL FİNALİ YAPILDI

TÜRKİYE AKIL VE ZEKA OYUNLARI TURNUVASI ANKARA İL FİNALİ YAPILDI

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Ankara il finali  19 Mayıs Spor Kompleksi Altındağ Eğitim, Seminer ve Konferans Merkezinde gerçekleştirildi.6 oyun branşında 7 kategoride gerçekleşen turnuvalarda çekişmeli geçen maçlar neticesinde;

 

Mangala Oyunu 9-11 yaş kategorisinde

1.Yusuf Ozan Aydın- Mamak BİLSEM Okulu

2.Erkan Yağcı- Halil Kutpaşa Ortaokulu

3.Ege Yıldız- Ruhiye İrfan Yurtseven İlkokulu

 

Mangala Oyunu 12-14 yaş kategorisinde

1.Yağmur Asmaz-Batı Koleji

2.Gökçe Berra Püryan-Kampüs Koleji

3.Reyhan Cebeci-Gültepe Ortaokulu

 

Kulami Oyunu branşında

1.Emine Nur Akbaba-Gültepe Ortaokulu

2.Bilgehan Başaran-Kampüs Koleji

 

Pentago Oyunu branşında

1.Ömer Faruk Güler-Fatih Ortaokulu

2.Şevval Koca- Kutalmış Bey Ortaokulu

3.Emir Ersoy-Kampüs Koleji

 

Q-Bitz Oyunu branşında

1.Aydın Deniz Yıldız- Ruhiye İrfan Yurtsever İlkokulu

2.Ece Peker- Şehit Rıfat Çelik İlkokulu

3.Ertuğrul Musa Akbaş- TOKİ Malazgirt İlkokulu

 

Reversi Oyunu branşında

1.Betül Koç- Kutalmış Bey Ortaokulu

2.Kezban Sıla Yeşil- Fatih Ortaokulu

3.Ceylin Karabacak- Kampüs Koleji

 

Equilibrio Oyunu branşında

1.Büşra Pilavlı- Ruhiye İrfan Yurtsever İlkokulu

2.Ege Onur Saçan- Şehit Rıfat Çelik İlkokulu

3.Azra Sarp- Kampüs Koleji

 

İsimli öğrenciler dereceye girmeye hak kazandı. Dereceye giren finalistlere ödülleri takdim edildi.Ayrıca 14-15 Nisan 2018 tarihinde Bilecik Şeyh Edebali Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası finalinde, tüm öğrencilerimize başarılar dilendi.

28-03-201828-03-201828-03-201828-03-2018

MEB Beşevler Kampüsü I Blok Yenimahalle ozelkalem06meb.gov.tr - 0 312 212 66 40 - 0 312 212 66 41 - 0 312 212 66 42 - 0 312 212 66 43

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.